Patiko? Pasidalinkite!

Europos transliuotojų sąjunga pažymėjo, kad renginys yra apolitinio pobūdžio, todėl Ukrainos prezidento vaizdo žinutė prieštarautų konkurso taisyklėms, skelbia dienraštis.

BBC Broadcasting Corporation ir kiti tarptautiniai transliuotojai atsisakė suteikti Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui galimybę padaryti vaizdo žinutę Eurovizijos muzikos konkurso finale. Tai ketvirtadienio vakarą pranešė  „The Times“ , remdamasis Europos transliuotojų sąjunga.

„Eurovizijos dainų konkursas – tai tarptautinis pramoginis šou, kuris veikia pagal griežtas taisykles ir principus, nusistovėjusius nuo pat jo įkūrimo. Vienas iš kertinių jo akmenų – renginio apolitiškumas, – sakė atstovas. – Šis principas draudžia galimybę politiniams ir kitų panašių pareiškimų konkurso metu. Zelenskio prašymas  kreiptis į „Eurovizijos“ dainų konkurso publiką, deja, negali būti patenkintas, nes tai prieštarautų renginio taisyklėms“.

Dienraštis priminė, kad tai ne pirmas kartas, kai Zelenskiui buvo atimta galimybė pateikti vaizdo žinutę per svarbius kultūros ar sporto renginius. Tad kovo mėnesį „Oskaro“ kino apdovanojimo organizatoriai antrus metus iš eilės neleido Ukrainos prezidentui kreiptis į apdovanojimų ceremonijos publiką ir svečius. 2022 m. gruodį CNN pranešė, kad Tarptautinė futbolo federacija  atmetė Zelenskio prašymą sukurti vaizdo žinutę prieš prasidedant pasaulio čempionato finalo Katare švilpukui.

„Eurovizijos 2023“ finalas vyks gegužės 13 dieną Liverpulio „M&S Bank“ arenoje. Finaliniame ture dalyvaus atstovai iš 26 šalių: muzikantai iš 20 šalių, antradienį ir ketvirtadienį įveikę pusfinalio barjerą, Didžiosios Britanijos – konkurso šeimininkė, Ukrainos – praėjusio konkurso nugalėtojos ir „Konkurso“ atstovai. Didysis ketvertas“ – Vokietija, Ispanija, Italija ir Prancūzija.

Lietuvos laimėjimai

Lietuvos atstovė Monika Linkytė švenčia pergalę – atlikėja pateko į kitą etapą! Spaudos konferencijoje, vykusioje iš karto po antrojo „Eurovizijos“ pusfinalio, kalbėjo visi 10 išrinktų finalistų. Tai – Albanija, Kipras, Estija, Belgija, Austrija, Lietuva, Lenkija, Australija, Armėnija ir Slovėnija.

Taip pat paaiškėjo, kad Monika Linkytė pasirodys antroje finalo dalyje. Paskelbta, kad jos numeris bus 22.

Apie renginio vietą

2022 m. gegužę Turine vykusiame 66-ajame „Eurovizijos“ dainų konkurse nugalėjo Ukrainos hiphopo grupė „Kalush Orchestra“ su daina StefaniaAntroji vieta atiteko Didžiajai Britanijai, o trečioji – Ispanijai. Pagal tradiciją „Eurovizijos“ dainų konkursas vyksta šalyje, kuri laimėjo ankstesnį konkursą. Ukraina paskelbė esanti pasirengusi „Euroviziją“ surengti 2023 m., tačiau Europos transliuotojų sąjunga pranešė, kad konkursas Ukrainoje negali vykti dėl sunkumų užtikrinant dalyvių saugumą.

2022 metų vasario 25 dieną EBU, kuris yra muzikos peržiūros organizatorius, paskelbė , kad dėl įvykių Ukrainoje Rusija „Eurovizijoje“ nebus atstovaujama. Kitą dieną visos Rusijos valstybinė televizijos ir radijo transliuotojų kompanija, „Channel One“ ir Ostankino radijo namai paskelbė apie pasitraukimą iš Europos transliuotojų sąjungos.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!