Patiko? Pasidalinkite!

Dvi didžiausios NATO kariuomenės JAV ir Turkija tapo priešėmis. Po to kai JAV nepavyko 2016 metais nuversti Turkijos prezidento Erdogano, šis stojo į Rusijos pusę ir tapo JAV „skauduliu”.

JAV Kongrese jau reikalaujama taikyti sankcijas Ankarai už Rusiškų S-400 oro gynybos sistemos įsigijimą. Tiek respublikonų, tiek demokratinių partijų atstovai paragino tokį žingsnį po to, kai į Turkiją atvyko pirmieji kompleksų elementai. 

Be to, JAV kongreso nariai reikalauja, kad Turkija būtų visiškai pašalinta iš penktos kartos F-35 naikintuvo plėtros programos. 

Ekspertų teigimu, ribojančių priemonių įvedimas prieš Turkiją bus precedento neturintis žingsnis – NATO narei su didžiausia aljanso armija bus taikomos sankcijos. Pasak analitikų, tai gali sukelti krizę kariniame bloke ir sukelti nenuspėjamas pasekmes visai organizacijai. 

Donaldas Trampas dėl visko apkaltino Baraką Obamą

„Iš pradžių Amerikos prezidentas taip pat pasisakė už sankcijas. Tada jis pareiškė supratęs Turkijos poziciją, kad problemą sukūrė Obamos administracija, kuri atsisakė parduoti Patriot kompleksus į Ankarą, todėl Erdoganas turėjo kreiptis į Rusiją. Trumpas yra pasirengęs išklausyti Erdogano argumentus, tačiau tuo pačiu metu jis nepritaria S-400 pirkimui “

BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!