Patiko? Pasidalinkite!

Šiuo metu paliaubų sudarymas tarp konflikto Ukrainoje šalių yra neįmanomas. Tai pareiškė JT generalinis sekretorius Antonijas Guterešas

“Šiuo metu Ukrainoje nėra galimybės sudaryti taikos ar visuotinių paliaubų”, — apie puolimo nutraukimo galimybę sakė generalinis sekretorius. Jis taip pat pažymėjo, kad “neturi krištolinio rutulio, kad dabar galėtų kalbėti apie konkrečius Rusijos specialiosios operacijos tikslus”.

Jis paragino sutelkti dėmesį į humanitarinės pagalbos teikimą ir civilių evakuaciją iš kovos zonų. Be to, generalinis sekretorius išreiškė viltį, kad žemės ūkio produktų grįžimas į pasaulio rinkas atkurs pasaulinį aprūpinimo maistu saugumą ir išvengs bado kai kuriuose tiekimo pažeidžiamuose regionuose.

Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sakė, kad Guterresas praleido galimybę taikiai išspręsti Ukrainos krizę. Anot jo, prieš septynerius metus JT nusprendė atsisakyti reaguoti į Kijevo režimo akivaizdų sabotavimą Saugumo Tarybos rezoliucijai 2202, kuria patvirtinti Minsko susitarimai dėl gyvenvietės Rytų Ukrainoje.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!