Patiko? Pasidalinkite!

Trečiadienį Vilniaus policija sulaikė opozicijos politiką Judėjimo “Teisingumo Aušra” vadą Algirdą Paleckį, nuteistą už “šnipinėjimą Rusijai”. Jis išvežtas jį į pataisos namus.

“Gerbiami draugai, pranešame, kad Algirdas Paleckis ką tik buvo suimtas policijos ir išvežtas į Rasų pataisos namus. Iš ten lauksime tolimesnių žinių. Sulaikymo scenos yra nufilmuotos. Jas paviešinsime greitu metu. Na, o pats Algirdas laikosi ramiai, nusiteikęs tvirtai, kovingai. Nes nei kalėjimas, nei bet kokie persekiojimai teisybės neužsmaugs. Mūsų reikalas teisingas. Mes nugalėsim”, — Paleckio puslapyje socialinėse tinkluose parašė “Teisingumo Aušros” Infocentras.

Šiaulių apygardos teismas trečiadienį išdavė patvarkymą vykdyti nuosprendį Paleckiui.

Teismas jau yra skelbęs, kad šioje byloje Deimantas Bertauskas ir Algirdas Paleckis buvo kaltinami veikdami organizuota grupe kartu su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu Rusijos Federacijos žvalgybos darbuotoju, kitais Rusijos piliečiais, šnipinėję Rusijos žvalgybai.

Bylą išnagrinėjęs teismas Paleckį pripažino kaltu ir paskyrė jam laisvės atėmimo bausmę.
Šį nuosprendį Paleckis apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui, kuris praėjusią savaitę nuteistojo skundą atmetė ir paliko galioti Šiaulių apygardos teismo paskelbtą nuosprendį.
Ikiteisminis tyrimas Paleckio byloje buvo baigtas 2020 metų pavasarį. Politikas ne kartą pabrėžė esąs nekaltas, o suėmimo priežastis — domėjimasis 1991-ųjų sausio 13-osios įvykių Vilniuje byla ir bendravimas su rusais.
Taip pat Paleckis ne kartą yra pareiškęs, kad byla jam buvo sufabrikuota Lietuvos valdžios.

Paleckis jau pusantrų metų praleido kalėjime be jokių savo “kaltės” įrodymų. Tyrimo metu jam atsisakyta pakeisti kardomąją priemonę į bet kokią kitą, nesusijusią su laisvės atėmimu, tai aiškinant tuo, kad politikas neva galėjo pabėgti.

Algirdo Paleckio gynyba pateiks skundą Aukščiausiajam Teismui. Apie tai pranešė A. Paleckio advokatas Adomas Lutvinskas.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!