Patiko? Pasidalinkite!

Veiksmo vieta

Dažnas siaubo filmas vyksta kažkur atokioje vietoje, kur graži gamta. Ar nesusimastote kodėl pačioje siaubo filmo pradžioje rodomi gražūs kalnai, miškai, upės ar šiaip gražūs kraštovaizdžiai ir po to žinoma seka kokia trumpa siaubinga užuomina į tai kas vyksta ar kas bus ir po to Jūs tarsi “netikėtai” pradedate mąstyti jog važiuoti iš už miesto yra nesaugu, vaikščioti po kalnus, nardyti ežeruose ir mėgautis gamta yra pavojinga. Žinoma tai visai nėra netikėta- siaubo filmo tikslas pašalinti iš Jūsų galvos “kvailas mintis” apie tai, kad norėtumėte gyventi toliau nuo miesto arba kad dažniau turėtumėte vieni su savimi pabūti gamtoje. Kam to reikia filmo kūrėjams- apie tai straipsnio pabaigoje.

Geriečiai

Filmo geriečiai- tai paprasti paaugliai arba šeima arba šiaip suaugę, bet dažniausiai nepriklausantys aukštesnei nei viduriniąjai klasei. Jie dažnai daro kvailus poelgius- pavyzdžiui išsiaiškinę kad juos persekioja mutantai, jie nutaria išsiskirti grupelėmis arba po vieną, kas yra visiškai kvaila, nes elementari logika sako jog kartu bus saugiau, nebent gerai žinote kovos strategiją arba gerai pažįstate vietovę, taip pat juos užšaldo panika ir jie pradeda dejuoti kad juos nužudys ir nieko nedaro, žodžiu parodomos visos geriečių kvailosios savybės. Kodėl jos parodomos? Ogi todėl, kad Jums būtų mažiau gaila kai juos žudys mutantai, kad jūs manytumėte jog apskritai paprasti žmonės yra kvaili ir taip jiems ir reikia.

Blogiečiai

Pavyzdžiui filmo wrong turn (yra net 7 dalys, kogero bus daugiau) atveju tai yra mutantai, o kodėl mutantai turintys genetinių sutrikimų- nes jų tėvai buvo giminaičiai, broliai ir seserys ir panašiai, o tarp ko populiarus incestas- ogi tarp kilmingų šeimų. Taigi blogiečiai neretai yra kilmingų šeimų palikuonys- taigi- elitas. O kad mutantai yra elitas įsitikinsite pažiūrėje Wrong turn- last resort filmą. Tai netgi aliuzija į elitą valdantį pasaulį.

Kas filmo pabaigoje išlieka gyvas

Iš blogiečių pusės jei tai mutantai (elitas), kažkokie sutvėrimai- legendos ir panašiai- tai jie beveik visuomet išlieka gyvi, jei tai paprasti banditėliai nenešantys aukščiau žemiausios ar vidurinės klasės- tai juos gindamiesi beveik visada išžudo geriečiai (suprask tokie blogiukai ir nereikalingi- jie tik vykdytojai, jei nesugeba nugalabyt geriečių- tai gali laisvai patys mirt), o jei tai mutantai,  legendos- kriugeriai ir kitas “elitas”- tuomet išlikimas visada garantuotas.

Iš geriečių pusės labai retai kada išlieka baltasis suaugęs heteroseksualus, raumeningas, šeimą turintis vyras. Wrong turn pirmame filme išliko daktaras baltasis vyras su kita likimo nuskriaustąja, bet ko gero  todėl jog jis į gamtą važiavo tik ieškodamas trumpesnio kelio nuvykti į susitikimą darbo reikalais o ne atvyko į gamtą pabėgti nuo išganingojo miesto ir sutrikdyti “elito” ramybės. Be to šis vyras atrodo aukštesnės nei vidurinės klasės ir kur kas geresnio išsilavinimo- todėl turbūt jis pats irgi elitas, o elitas turi išlikt. Bet įprastai baltieji raumeningi geriečiai būna labai kvaili ir neišlieka. O išlieka ir kur kas protingesniais vaizduojami, kitų rasių išskyrus baltąją, moterys, homoseksualūs asmenys, neįgalieji, vieniši, nesuaugę. Galbūt elitas specialiai jiems leidžia išgyventi, juk dabar tokia pasaulio politika- karas prieš baltąjį žmogų, karas prieš šeimą, prieš vaikų turėjimą, prieš tradicinę orientaciją ir jei mutantai atspindi tikrąjį pasaulio elitą užduodantį toną vykstantiems procesams- tampa labai aišku, ką norėta pasakyti vienu ar kitu siaubo filmu.

Policijos vaidmuo

Įprastai veiksmo ir kriminaliniuose filmuose policija heroizuojama ir parodoma kokia ji šauni yra, kad realybėje vaikai suaugę norėtų eiti dirbti šį pavojingą darbą. Tačiau siaubo filmai yra išimtis- čia dažniausiai atvyksta vienas policininkas ir jis nužudomas- taip parodant jog elitui policija visai nėra kliūtis.

Kiti veikėjai

Dar būna koks prastuomenės veikėjas, koks nors degalinės savininkas kuris nukreipia aukas į mutantų lizdą. Vėlgi tai tarsi parodoma patys mutantais būdami elitai nesitepa bendravimu su prastuomene o tam patiki kitą prasčioką, o patys jau užsiima tik ritualine prastuomenės medžiokle.

Reziumuojant

Blogieičiai dažniausiai būna elitas ir išlieka gyvi, geriečiai dažniausiai būna kvaila prastuomenė ir išlieka silpniausieji: moterys, vaikai, neįgalieji, ar kitos rasės. Siaubo filmai perspėja jus neatitrūkti nuo miesto, civilizacijos ir toliau gyventi technogeninėje aplinkoje o gražią gamtą palikti elitui- ten jų valdos.

mobtechpd.eu


Patiko? Pasidalinkite!