Patiko? Pasidalinkite!

Ar gerbiate savo namus? Tai lengva patikrinti…

Kai nėra pagarbos namams, jie nustoja būti sakraline vieta. Ir namo sienos nustoja jums padėti.

Pagarba namams turi savus ženklus:

Ar reguliariai tvarkote namus? Taisote, kas sugedo, valote, kas nešvaru, laikote daiktus savo vietose? Tvarka ir švara – tai pagarba namams.

Kokius drabužius dėvite namuose? Senos, purvinos kelnės, suplyšęs chalatas? Suirusios, nunešiotos šlepetės? Kitaip sakant, namuose galima galutinai sudėvėti įvairius senus daiktus, įvairiausią šlamštą? Kurį būtų gėda parodyti žmonėms…

O gal apsivelkate gražius, švarius, gražius naminius drabužius? Ar yra naminiai drabužiai, skirti dienai ir nakčiai? Ar jums patinka pirkti ir nešioti gerus drabužius, laikyti juos švaroje? Jeigu taip, tuomet jūs gerbiate savo namus ir patys save juose.

Ar tobulinate savo namus? Ar perkate jiems dovanas: gražius virtuvinius rankšluosčius, gražius indus, vonios kilimėlį, užuolaidas? Visa tai – dovanos jūsų namams. Jos sukuria jaukią ir malonią atmosferą, o širdyje jaučiatės gerai, jums čionai jauku ir šilta, tarsi namai jums už viską dėkotų…

Ar savo namuose rėkaujate piktu balsu ant artimųjų ar augintinių? Ar nesispjaudote pykčiu ir keiksmus? Neapkalbinėjate, nešmeižiate, nelinkite kam nors pikto? Ar jums rūpi moralinė atmosfera namuose? Jeigu taip – reiškia, jūs gerbiate savo namus. Savo asmeninę erdvę, kuri jus saugo ir užpildo resursais.

Neįsileidžiate į savo namus visų iš eilės? Išgėrusių draugų, kurie rėkauja, terlioja namus, laužo smulkius daiktus, daužo indus, blevyzgoja nešvankybes?

O gal neįsileidžiate pažįstamų, kurie verkšlena, skundžiasi, valandų valandas dalinasi kvailomis paskalomis, godžiai ir pavydžiai apžiūrinėja, kaip jūsų namuose viskas sutvarkyta? Arba šaiposi iš jūsų namų: koks mažas butas/namukas! Kokie bjaurūs tapetai! Koks nykus vaizdas už lango!

O jei apsilankė nemalonus žmogus, ar išplaunate grindis, sutvarkote savo namus, kad juos „išvalytumėte“?

Tokie yra penki pagarbos jūsų namams, kaip sakralinei vietai, ženklai: vietai, kuri jus saugo, kuri tapo jums prieglobsčio ir išteklių šaltiniu. O taip pat tai yra penki jūsų pačių savigarbos ženklai. Nes namai – tai jūsų asmenybės projekcija.

Kuo daugiau pagarbos parodome savo namams, tuo geriau jaučiame jų apsaugą, tuo daugiau energijos juose galime pasikrauti. Net jei esame toli nuo namų, jie saugo mus pačiu savo egzistavimo faktu. Namai – tai saugumo ir gyvenimo simbolis.

O pagarba – tai pagrindinis bendravimo su pasauliu principas…

seimairnamai.eu


Patiko? Pasidalinkite!