Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvoje veikiančios žiniasklaidos priemonės ir jose dirbantys propagandistai iš visų išgalių stengiasi savo skaitytoją patenkinti melu ir toliau išlaikyti jo dėmesį. Ką jie daro? Jie paprasčiausiai savo skaitytojus maitina melu, o tas melas yra tęstinis, palaikantis skaitytojo tikėjimą. Skaitytojai žiniasklaida tiki, jie patys informacijos netikrina (nebent labai mažą dalį), o tie, kurie informaciją tikrina, sorošinių melagienų ir nuomonių formavimo agentūrų neskaito.

Apžvelkime populiariausias melagienų portalų antraštes, skambėjusias prasidėjus kariniam konfliktui Ukrainoje.

2022.04. 14 Portalas “LRytas”:

„Rusija neturi galimybių gaminti modernias raketas arba modernizuoti esamas. Nes jei anksčiau Rusijos gynybos pramonės kompleksas turėjo problemų, skolų bankams, nesugebėjo įvykdyti 2018-19 m. gynybos užsakymų Rusijoje, tai dabar, Vakarams įvedus papildomas sankcijas būtent Rusijos gynybos pramonės sektoriui, iš jų faktiškai atimta galimybė gauti pagrindinius elementus, reikalingus modernizuoti ir gaminti modernią ginkluotę“

2022. 11. 05. Portalas “15min”:

“Rusijai jau trūksta ginkluotės, bet jai bus tik blogiau ir blogiau. Rusijoje beveik nebėra iš ko surinkinėti tankų, lėktuvams trūksta elektronikos, naujos raketos jau tapo deficitu”.

Į karo propagandą pajungė ir Vilniaus Universitetą. 2022.05. 19 N. Šepetys:

“Vidinis Rusijos sprogimas įvyks, nes žmonės ten dar nepaversti visiškomis marionetėmis. Informacijos ir nuosavybės kontrolė bei žmogaus atribojimas nuo galimybės tą nuosavybę gausinti yra svarbūs įrankiai siekiant totalitarinės visuomenės, kuri yra totalitarinio režimo būtina atrama“, –  Vilniaus universiteto (VU) tinklalaidėje „Mokslas be pamokslų“ pabrėžia Istorijos fakulteto docentas Nerijus Šepetys.

Galima vardinti ir vardinti šimtus publikacijų apie tai, kad Rusija tuoj nebepajėgs kariauti, jai trūksta amunicijos, trūksta karių, Rusija bankrutuos ir prasidės vidiniai neramumai, Rusijai teks pasiduoti ir susitaikyti su pralaimėjimu… Apie Putino ligas rašyti būtų net ir nuobodu – kiek daug kartų jis jau “persirgo” vėžiu…

Bet sugrįžkime į šiandieną

O konkrečiau, pakalbėkime apie Ukrainos kontrpuolimą, kurio metu rusai ir toliau bėga, nebeturi amunicijos, Putinui gresia nuvertimas ir valdžios praradimas. Ukrainiečiai naikina tūkstančius rusų karių ir labai narsiai kovoja. Tokių publikacijų mūsų propagandinėje žiniasklaidoje netrūksta.

Bet realybė tai visai kitokia. Pasirodo, kad Ukraina savo ginklų atsargas jau senai praktiškai visas išnaudojo, o Rusija padidino gamybą kai kuriuose sektoriuose net iki 10 kartų, karinė pramonė dirba trimis pamainomis, privatus metalo perdirbimo sektorius taip pat persiorientuos į karinės pramonės gamybą.

Ukraina tapo visiškai priklausoma nuo Vakarų

Kontrpuolimas sekasi labai prastai. Apie tai rašo ir Delfis, bet, manipuliuodamas ir naudodamas skaičiuose daug nuliukų ir toliau bando savo delfinariumo žuvytėms sujaukti smegenėles. “Ukrainos gynybos pajėgos per pastarąsias tris dienas kai kuriose fronto linijos atkarpose pasistūmėjo į priekį 200–1 400 metrų ir išlaisvino maždaug trijų kvadratinių kilometrų dydžio teritoriją.” Metrų! Ne kilometrų, o metrų!

Internetas mirga nuo vaizdo medžiagos kaip Rusija naikina Vakarų karinę techniką, tame tarpe ir išgirtus Leopard tankus. Taigi, Vakarų milijardai dega, rezultato nėra, o žiniasklaida ir toliau skiedžia savo naivuoliams, kad Rusija pralaimi. Atkreipkite dėmesį, kad ta pralaiminti Rusija kaip užėmė dalį Ukrainos, taip tebekontroliuoja praktiškai visas teritorijas (tame tarpe ir Bachmutą), o tos atkovotos Ukrainos karių teritorijos – viso labo kaimai su keliomis trobomis (tuščiomis).

Melasklaidai svarbiausia pamaitinti savo skaitytoją melu

Jie tai daro be jokio gailesčio,  ir visai nesvarbu, kad neužilgo visi tie skaitytojai, patikėję šitomis melagienomis, gali atsidurti psichiatrinėse ligoninėse, kai sužinos tikrąją tiesą. Kas už tai neš atsakomybę? Nieko tokio, jie gi moka užglaistyti, suras dar kokių Suodaičių šeimą ir nukreips visą dėmesį.

Užsiduokite sau klausimą: kiek Lietuva prisiskolino ir sukišo pinigų į Ukrainą? Kam visa tai? Kokią naudą turės Lietuva? Kas grąžins pasiskolintus pinigus?

Išvada viena – kvailių, aklai tikinčių žiniasklaida, yra labai daug. Jų visada buvo ir bus. Tiesiog, žmonės tokie yra ir per amžius tokie bus. Visa ši sistema laikosi ant kvailių, kitaip sakant, kvailys yra pagrindinis šios sistemos resursas.

Vaidas Žemaitis Lekstutis


Patiko? Pasidalinkite!