Patiko? Pasidalinkite!

Devintame dešimtmetyje dalis nebrangių namų grotuvų naudojo audio kasetes. Jos turėjo pakeisti vinilines plokšteles.

Tuo pat metu gaminta geriausios kokybės (Hi-Fi) buitinė technika, naudojant analoginio signalo slėgimo metodus (pvz., Dolby-B ar Dolby-C), leisdavo gauti žymiai geresnę garso kokybę (didesnis dinaminis diapazonas, tiksliau atgaminami priekiniai signalo frontai), nei vėliau pasirodę kompaktiniai diskai, tačiau kasetės turėjo nemažai trūkumų: jose esanti juosta kartais susilamdydavo, daug kartų grojant, įrašas prarasdavo dalį kokybės dėl mechaninio dilimo, išsimagnetinimo ir pan., todėl ilgainiui audiokasetes pakeitė patogesnės laikmenos.

What is compact disc (CD)? - Definition from WhatIs.com
Kompaktinis diskas

Vinilinės plokštelės išliko, jų netgi “nenugalėjo” kompaktiniai diskai. Daugelis sako, kad tai mados reikalas, o tikri melomanai sako, kad vinilinių plokštelių skambėjimo kokybė yra pati geriausia.

3d gramophone vinyl disc
Vinilinė plokštelė

Istorija

Audiokasetė (dažnai naudojamas trumpinimas MC) – analoginė laikmena garsiniams įrašams saugoti, sukurta 1963 metais Philips firmoje. Kasetė sudaryta iš dėžutės, ričių, juostos sukimo ir prispaudimo mechanizmo bei magnetinės juostelės, galinčios saugoti du arba keturis (kai kada – dar ir penktą – sinchronizuojantį) įrašo takelius.

Naudojant kasetę monofoniniams įrašams panaudojami du takeliai – vienas „A“ pusėje, kitas „B“. Naudojant stereofoniniams įrašams, naudojami du siauresni takeliai (esantys vietoje vieno monofoninio) „A“ pusėje ir du „B“ pusėje. Audiokasetėse dažniausiai naudojama Fe2O3 juosta, rečiau – CrO2, kartais panaudojami ir elektrocheminiu arba vakuuminio garinimo būdu nusodinti metalų kristalai.

Buitiniuose magnetofonuose juostos judėjimo greitis būna 4,76 cm/s, diktofonuose – 2,38 cm/s, žurnalistiniuose magnetofonuose – 4,76 arba 9,52 cm/s.

Šiandien

Sunku patikėti, bet tuomet, 90-aisiais populiariausios “Maxell” kasetės gaminamos iki šiol.

 

 

Maxell UR 90 90min Blank Audio Casette Tape | Conrad.com

“Maxell” kompanija veikia iki šiol ir tebegamina kasetes. Įdomu kas jas vis dar naudoja? Negi dar yra melomanų, kurie turi turi dviejų kasečių su įrašymo funkcija grotuvus ir jas persirašinėja?

INTERNATIONAL AK21 RADIO Double Cassette Boombox eighties 80s ...
Dviejų kasečių grotuvas “International”

Pasirodo, kad ir šiai dienai galima įsigyti naujų kasečių grotuvų. Juos mėgsta jaunimas. JAV yra netgi judėjimas, kuris klausosi muzikos tik per kasečių grotuvus. Kasetės ir kompaktiniai diskai liko kaip mada, o vinilinės plokštelės kaip kokybės ir prestižo reikalas.

Koks buvo Jūsų pirmasis grotuvas?

Saulius Pilius


Patiko? Pasidalinkite!