Patiko? Pasidalinkite!

Aurimas Drižius

Nuo sausio 1 d.  „Laisvas laikraštis“ išmestas iš beveik visų prekybos tinklų, išskyrus „Norfos“ prekybos tinklą. Tokį sprendimą priėmė UAB „Press Express“, kuri turi monopolį tiekti leidinius į „Maxima“, Iki, Rimi ir „Narvesen“ prekybos tinklus, t.y. daugiau nei 80 proc. visos spausdintos žiniasklaidos rinkos. Tas minėtas ‘Press Express” jau seniai naudojosi savo monopolinėmis teisėmis, pasiimdamas bent pusę už laikraščius gaunamų pinigų,  tačiau nė vienas leidinys nebandė jam priešintis, nes tokiu aatveju būtų išmęstas iš minėtų tinklų, kas automatiškai reiškia jo sužlugdymą.

„Press Express“ atstovė Irmina Žitkauskienė mane informavo, kad tokio sprendimo paprašė „vienas prekybos tinklas“, tačiau oficialiai toks sprendimas motyvuojamas tuo, kad Visuomenės informavimo etikos komisija (VIET) dar pernai buvo pripažinusi „Laisvą laikraštį“ neetišku, t.y. nesilaikančiu žurnalistų etikos kodekso normų.

Tokį sprendimą VIET priėmė dėl kelių straipsnių, vienas iš jų – “Dalios Grybauskaitės politika – žudykite rusus – jau veikia”.

laisvaslaikrastis.lt


Patiko? Pasidalinkite!