Patiko? Pasidalinkite!

Iš visų Europos Sąjungos šalių palankiausiai ES vertina lietuviai, blogiausiai- graikai, rodo naujausia apklausa.

Eurobarometro apklausos duomenimis teigiamai ES vertina 92 proc. lietuvių, neigiamai vertino 7 procentai. Blogiausiai vertina graikai – ES teigiamai įvertino 61 proc., neigiamai 38 proc. ES taip pat nepopuliari tarp čekų (teigiamai 66 ir neigiamai 31 proc.) ir britų (teigiamai 64 ir neigiamai 29 proc.).

Analitikų ir apžvalgininkų teigimu, lietuviai ES labiausiai vertina dėl galimybės laisvai keliauti, dirbti, bendrijos teikiamos finansinės paramos ir saugumo.

Visose ES šalyse apklausta per 27 tūkst. gyventojų nuo 15 metų. Lietuvoje apklausą atliko TNS LT, apklausta 1000 šalies gyventojų.

Apklausus 1000 gyventojų padaromos išvados, nieko nuostabaus, bet praktika rodo panašius skaičius, Lietuvą jau paliko keli šimtai tūkstančių gyventojų, todėl galima teigti, kad žmonės ES vertina, dėl to, kad gali išvykti ten uždarbiauti.

Atkovojus nepriklausomybę, ji buvo iškeista į darbą svetimoje šalyje?

Žmonės tiek vargo, kovojo, sausio 13-tą stovėjo prieš tankus, Baltijos kelyje susikabino, dėl to, kad paskui galėtų iš savo laisvos ir nepriklausomos tėvynės pabėgti?

Greičiausiai žmonės tuomet kovodami tikėjosi gražaus rytojaus ir, kad bus sudaryta galimybė padoriai gyventi savo šalyje, o realybėje buvo priversti palikti savo šalį ir vykti uždarbiauti į užsienį.

Socialiniame tinkle užkliuvo vienas paveikslėlis, kuris mano manymų yra labai teisingas ir pamokantis.

O kur tie kovotojai šiandien, kodėl nebekovoja už geresnę Lietuvą? Dirba Anglijose, nėra kada….

Laisvė

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!