Patiko? Pasidalinkite!

Kodėl žiniasklaidoje nėra įvardijami pagauto mergaitės pagrobiko vardas ir pavardė? Ar gali būti, kad pagrobikas turi jautrios informacijos, kuri yra nenaudinga pedofilų klano elitui? Ar žinote, kas iš tikro dedasi demokratinėje Europoje ir apie kokius dingusių vaikų skaičius yra kalbama? Kodėl vietoje nusikaltėlio veido žiniasklaidai tėra pateikiamos garažo, kuriame buvo rasta mergaitė, nuotraukos?

Vaikai sudaro 22 % visų prekybos žmonėmis aukų. Daugiausia vaikų aukų sudaro mergaitės – beveik 78 proc. ES kovos su prekyba žmonėmis organizacijos primena, kad prekyba vaikais tebėra rimta grėsmė ES.

Prekyba žmonėmis yra šokiruojanti realybė, vis dar egzistuojanti mūsų dienomis. Daugiau nei pusė (64 proc.) visų vaikų aukų yra parduodami seksualinio išnaudojimo tikslais. Vaikai taip pat parduodami išnaudoti darbo jėgai, priverstiniam nusikalstamumui ir elgetavimui, taip pat dėl ​​su narkotikais susijusių nusikaltimų ir priverstinių bei fiktyvių santuokų. Jiems ypač gresia pavojus tapti prekiautojų žmonėmis aukomis internete. Kai kurie vaikai yra nužudomi ir dėl organų. Organų prekyba šiuo metu taip pat yra didžiulė problema, nes dabartinės mitybos sąlygomis vaikai dažniau serga. Parduotuvėse esantys nuodai taip pat (maisto pavidalu) yra viso šito sudedamoji dalis.

Statistikos galime rasti labai daug, bet informacijos apie vaikų pirkėjus ir pardavėjus praktiškai nėra. Tai, rodo, kad prekybą vaikais dangsto labai aukšto rango pareigūnai, kurie dažnu atveju ir patys būna to tinklo dalyviai. Esmė tame, kad pasaulis ritasi į bedugnę ir žmonijos degradacija jau tampa norma. Gal žmonės jau pamiršo, kad Olandijoje buvo įsteigta pedofilų partija?!

Kiekvienais metais gegužės 25 d. pasaulis susirenka paminėti Tarptautinę dingusių vaikų dieną – dieną, skirtą informuoti apie nerimą keliančią dingusių vaikų problemą ir suteikti vilties jų šeimoms. „Missing Children Europe“ ragina ES ir valstybes nares kovoti su vaikų dingimu.

2023 metais minima 40- oji Tarptautinė dingusių vaikų diena. Dingusių vaikų skaičiai yra stulbinantys ir reikalauja nedelsiant atkreipti dėmesį į šią problemą. Europoje kasmet pranešama apie 250 000 dingusių vaikų – tai prilygsta vienam dingstančiam vaikui kas dvi minutes. Vien 2022 m. 116 000 Europos specialiųjų telefono linijų, skirtų dingusiems vaikams, gavo 70 855 kontaktinius punktus, susijusius su 6 668 atvejais. Dauguma šių incidentų buvo susiję su vaikais, kurie pabėgo, o tai sudaro 66% naujų atvejų. Be to, 24 % buvo susiję su tėvų pagrobimais, o nedidelė, bet reikšminga dalis – 3 % – susiję su dingusių vaikų migracija (2022 m. ataskaita „Skaičiai ir tendencijos“).   

Tačiau už kiekvienos statistikos slypi širdį verianti istorija apie dingusį vaiką, ir ta istorija daro didelį poveikį tų vaikų šeimoms ir bendruomenėms. 116 000 karštosios linijos tapo gyvybiškai svarbia gelbėjimo linija tiems, kuriems jos reikia. Šios karštosios linijos, kurias valdo NVO, priklausančios „Missing Children Europe“ tinklui, yra vilties švyturys, siūlančios itin svarbią paramą ir pagalbą šeimoms ir vaikams, susiduriantiems su neįsivaizduojama situacija. Visą parą veikiančios karštosios linijos siūlo platų paslaugų spektrą, įskaitant psichinės sveikatos pagalbą, teisines konsultacijas ir socialinius išteklius, užtikrinančius, kad nei viena šeima ar vaikas savo kelionėje nesijaustų vieniši.  

Vienas nuostabus 116 000 karštųjų linijų poveikio praėjusiais metais pavyzdys yra jų vaidmuo karo Ukrainoje kontekste. Pasirodė, kad karštosios linijos yra labai svarbios ir veiksmingos ieškant dingusių Ukrainos vaikų dėl jų tarpvalstybinio koordinavimo. Kita problema, kurią sprendžia „Missing Children Europe“ tinklas, yra jo tyrimai ir propagavimas, siekiant kovoti su augančiu vaikų suviliojimo internetu reiškiniu, kuris, kaip praneša specialiosios linijos, vis dažniau tampa vaikų dingimo veiksniu.  

„Missing Children Europe“ ragina asmenis, organizacijas ir valdžios institucijas prisijungti prie jos narių ir palaikyti dingusių vaikų priežastį bei kovoti su vaikų priviliojimo internetu reiškiniu. Raginame valstybes nares ir Europos Sąjungą prisiimti atsakomybę už vaikų gerovės užtikrinimą. Šiais metais turime išskirtinę galimybę patvirtinti ES teisės aktus, kuriais galima kovoti su seksualine vaikų prievarta internete. Ilgalaikėje perspektyvoje nuoseklus finansavimas, įskaitant gebėjimų stiprinimą ir internetinės prieigos prie karštosios linijos paslaugų plėtrą, yra labai svarbus siekiant sustiprinti ir pagerinti 116 000 dingusių vaikų pagalbos telefono linijų veiksmingumą.  

Taip pat galite peržvelgti dingusių vaikų ataskaitas:

2022 m. metinė apžvalga: atsisiųskite čia

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!