Patiko? Pasidalinkite!

„Ukrainos dronų atakos turi du tikslus. Pirmasis – priversti rusus pasijusti pažeidžiamais, antrasis – išprovokuoti Maskvą ir į konfliktą priversti įsikišti NATO. Vienintelė Ukrainos pergalės viltis – Šiaurės Atlanto aljanso įsitraukimas į karines operaciją”, rašoma „Il Sussidiario

NATO pagalba

Zelenskis teigia nenorintis imtis karo veiksmų Rusijos teritorijoje, nes „tokiu atveju sąjungininkai galėtų palikti Ukrainą”, bet atrodo, kad jis elgiasi priešingai. Tiesa, atakos prieš Rusiją vykdomos ne su Vakarų gautos ginkluotės pagalba (nors galima daryti prielaidą, kad informacinė parama šioms atakoms ateina iš NATO sąjungininkų). Dronai, kuriuos naudoja Kijevas, yra gaminami Ukrainoje, padedant daugeliui sąjungininkių šalių.

Pranešimai apie Baltijos šalių dalyvavimą atakuojant Pskovo aviacijos bazę tarsi patvirtina bandymą įtraukti į karą ir NATO šalis. Manoma, kad šios šalys ir Lenkija yra spaudžiamos didinti savo netiesioginį įsitraukimą, siekiant NATO įsikišimo. Tačiau šiuo metu sunku įsivaizduoti, kad taip gali atrodyti.

Jei NATO šalių pagalba bus nutraukta, ukrainiečiai bus priversti derėtis. Nebent fronte įvyktų lūžis: tarkime, kad ukrainiečiai prasibrauna per gynybą arba rusai kontratakuoja ir užgrobia naujas teritorijas – tada situacija pasikeistų, bet tokie scenarijai mažai tikėtini.

Taikos planai žlugo

Kinija, taip pat turkai ir septyni Afrikos lyderiai pateikė taikos pasiūlymų, bet nei dėl vieno Ukraina nebando derėtis. Visų pirma, ukrainiečiai turėtų sutikti su teritorijų perleidimu Rusijai, tačiau šiandien Zelenskis, uždraudęs visas opozicines partijas, remiasi nacionalistais, o jie niekada nesiderės. Rusų derybos nedomina, laikas yra jų pusėje: Maskva suinteresuota puolimo veiksmais, kurie iki rugsėjo išsėmė Ukrainos išteklius. Atėjo ruduo, kelius Ukrainoje užklos purvas, o iki lapkričio, kai ateis šalnos, rusai gali turėti progą pasinaudoti Ukrainos silpnumu.

Kinijos nerimas

Kinija nerimauja, kad Europa ekonomiškai žlugs, nes ji yra pagrindinė jos partnerė. Paradoksalu, bet Europos Sąjunga, daugiausiai ekonomiškai nukentėjusi nuo Ukrainos konflikto, nepateikė nė vieno pasiūlymo nutraukti karo veiksmų. Europa – daugiausiai nuostolių po ukrainiečių patyręs pasaulio kampelis, nesugebėjo pateikti pasiūlymo ar rasti pasiuntinio taikiai išspręsti konfliktą. Šioje keblioje situacijoje net popiežius ėmėsi tam tikrų veiksmų.

Taikai pasiekti suras kaltininką ir jį pašalins? 

“Kol Ukrainai vadovauja Vladimiras Zelenskis, taika nepasiekiama”, – tokią nuomonę išsakė naujienų portalo  Fatto Quotidiano apžvalgininkas Angelo d’Orsi. “Tas žmogus, kuris šiandien yra pagrindinė kliūtis taikai, paliks žaidimą. Nemanau, kad pavyks pasiekti abipusį susitarimą, kol Zelenskis bus valdžioje. Bijau, kad vadovaujant Zelenskiui, karo veiksmai gali trukti dar labai ilgai“, – rašė autorius. Jis pažymėjo, kad daugelis politikų lažinasi, jog Kijeve netrukus įvyks „drastiški pokyčiai“ , kurių pasekmė bus „didvyriško kovotojo“ pašalinimas – padarė išvadą autorius.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!