Patiko? Pasidalinkite!

Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka vakar atskrido į Maskvą. Rusijos prezidentas pažymėjo apie sėkmingą darbą su Baltarusijos vadovu visose srityse, įskaitant bendradarbiavimą tarptautinėje arenoje, valstybių saugumo užtikrinimo ir ekonomikos klausimus. Lukašenka sutiko ir pareiškė, kad net ir spaudžiamos šalys nesugriuvo.

Neoficialūs šaltiniai praneša, Ukrainai besiruošiant kontraatakuoti, susitikime gali būti susitarta dėl Baltarusijos pagalbos Rusijai Ukrainoje. Rusijai pasak šaltinių taip pat trūksta karių, o Baltarusija yra ta šalis kuri galėtų į Ukrainą siųsti savanorius “samdinius” kaip tai daro vakarų šalys.

Maskva ir Minskas susitarė dislokuoti taktinius branduolinius ginklus Baltarusijoje. Putinas paaiškino, kad tai nepažeidžia tarptautinių įsipareigojimų, nes Rusija neperduoda savo arsenalo kaimyninei valstybei.

Gynybos ministras Sergejus Šoigu balandžio 4 dieną paskelbė, kad operatyvinė-taktinė raketų sistema „Iskander-M“, galinti panaudoti branduolines raketas, perduota Baltarusijos ginkluotosioms pajėgoms, o Baltarusijos įgulų mokymas ja naudotis jau pradėtas. Be to, kai kurie Baltarusijos kariniai lėktuvai buvo aprūpinti branduoliniais ginklais.

Lukašenka savo pranešime Baltarusijos žmonėms ir parlamentui teigė, kad prireikus galėtų susitarti su Maskva dėl strateginio branduolinio ginklo įvedimo į respubliką. Kartu jis pasiūlė nutraukti karo veiksmus Ukrainoje ir paskelbti paliaubas be teisės perkelti įrangą ir perduoti ginklus iš abiejų pusių.

Putinas prisipažino matęs žinią ir pasiruošęs diskutuoti  išsakytomis temomis.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!