Patiko? Pasidalinkite!

Primename, kad L. Kasčiūno ir A.Ažubalio jau kreiptasi į psichiatrus, dėl galimai jų sveikatos psichikos sutrikimo.

Ar galima Rusiškus sraigtasparnius MI8 remontuoti kitų gamintojų sraigtasparnių detalėmis? Žinoma, kad ne, bet va galimai rusofobija sergančiam Seimo nariui Laurynui Kasčiūnui atrodo, kad galima. Ar galima sraigtasparnius remontuoti patiems, neturint tam nei specialistų, nei detalių?

Koks nors veiksmų planas pavadinimu „operacija Y“

„Landsbergistų“ narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį dėl su Rusija susijusių įmonių dalyvavimo Lietuvos kariuomenės pirkimuose.

Šiandien viešojoje erdvėje pasirodė publikacija, kurioje skelbiama apie tai, kad Lietuvos kariuomenės rusiškų sraigtasparnių Mi-8 kapitalinio ir atsarginių dalių tiekimo viešuosius pirkimus laimi galimai su Rusijos institucijomis ir karine pramone susijusi aviacijos kompanija „AviaBaltika“

Susijęs vaizdas

Seimo narys atkreipia dėmesį, kad aviacijos kompanija „AviaBaltika“ nėra vienintelė su Rusijos institucijomis susijusi įmonė, kuri laimi Lietuvos kariuomenės viešųjų pirkimų konkursus. Užsakymų yra gavusios ir dviejų Lietuvos verslo grupių – „Novikontas“ ir „Garant Group“ – įmonės, kurios taip pat dalyvauja Rusijos valstybiniuose pirkimuose. Laimėti pirkimų konkursai apima ir sandorius su Rusijos Federacijos Federaline saugumo tarnyba, kurie finansuoti Rusijos gynybos biudžeto lėšomis.

„Lietuvos įmonių sandoriai su Rusijos kariniu-pramoniniu kompleksu gali būti rizikingi patiems verslininkams. Rusija, suteikdama galimybę Lietuvos verslui, ypač tam, kuris Lietuvoje turi sandorių su kariuomene, gauti valstybinių užsakymų, gali mėginti siekti kitų tikslų – verbuoti verslininkus, per juos daryti įtaką ar rinkti informaciją“, – teigia L. Kasčiūnas.

Seimo narys kreipimesi ministro klausia, ar Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija turi ar ketina parengti kokį nors veiksmų planą, kad su Rusija strategiškai svarbiose srityse susijusios įmonės negalėtų gauti krašto apsaugos sistemos projektų ir įsigijimų.

„Jei toks veiksmų planas yra numatomas, prašau ministro pateikti informaciją, kada jis bus parengtas ir pristatytas. Jei tokio veiksmų plano ministerija nėra numačiusi – prašau paaiškinti kokiais motyvais vadovaujantis jį rengti yra atsisakoma“, – pabrėžė L. Kasčiūnas.

Vienintelis galimas planas yra, turimus Rusiškus sraigtasparnius MI-8 išmesti arba padovanoti Ukrainai ir nusipirkti naujus. Bet yra viena problema, nauji kainuoja šimtus milijonų erų.

Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos turi dviejų modifikacijų sraigtasparnius Mi-8:  Mi-8MTV (Mi-17) ir Mi-8T.

Rusiško MI-8 kainos prasideda nuo 5 mln. eurų. Jeigu kalbėti apie vakarietiškus analogus, jie keletą kartų brangesni ir jų aptarnavimas keletą kartų brangesnis. Rusiški MI-8 visame pasaulyje žinomi, kaip patikimi sraigtasparniai.

Arba Laurynas Kasčiūnas uoliai groja JAV užsakytas mantras, arba yra visiškas žioplys ir nenusimano technikoje, taip pat kaip animaciniuose fimuose „Maša ir lokys“.

O gal JAV jau ruošia planą chuliganą parduoti Amerikietiškų, geresnių, patikimesnių ir už spec. kainą Lietuvai, nes Lietuva pasiturinti šalis ir gali sau leisti pakeisti Rusiškus sraigtasparnius vakarietiškais.

Linas Naujelis


Patiko? Pasidalinkite!