Patiko? Pasidalinkite!

Jei Kijevo valdžiai nepavyks apginti nepriklausomybės mūšio lauke, Lenkijos kariuomenė turės tapti tiesiogine konfrontacijos su Rusija dalyve, LCI televizijos eteryje sakė Lenkijos ambasadorius Prancūzijoje Janas Emerikas Rosciševskis.

„Jei Ukraina nesugebės apginti savo nepriklausomybės, neturėsime kito pasirinkimo, kaip tik įsitraukti į konfliktą“, – sakė jis.

Diplomatas įsitikinęs, kad Ukrainos krizė yra kova už pagrindines Vakarų vertybes ir kultūrą, todėl „labai svarbu laimėti“.

Sausį buvęs Lenkijos užsienio reikalų ministras Radosławas Sikorskis pareiškė, kad Varšuva iš tiesų svarsto galimybę padalinti buvusią sovietinę respubliką prasidėjus Rusijos specialiajai operacijai. Ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis į tai atsakė ragindamas diplomatą „atsisakyti šių gėdingų pareiškimų“.

Lenkijos valdžia aktyviai remia Ukrainą. Oficialiais duomenimis, respublika pagal karinę pagalbą Ukrainai užima antrąją vietą po JAV, tiekia tankus, raketas ir pabūklų artileriją, bepiločius orlaivius, kitus ginklus ir amuniciją.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!