Patiko? Pasidalinkite!

Jungtinės Valstijos laiko nepriimtinais raginimus dėl paliaubų Ukrainoje per artėjantį Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Kinijos prezidento Xi Jinpingo susitikimą. Tai pareiškė Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos strateginės komunikacijos koordinatorius Johnas Kirby interviu televizijai „ Fox News“ , parodytame sekmadienį.

“Jei šis susitikimas paskatins bet kokį raginimą sudaryti paliaubas, tai bus nepriimtina. Nes tai tik patvirtintų Rusijos laimėjimus iki šios dienos ir suteiktų V. Putinui laiko apmokyti naujus žmones ir planuoti naują puolimą jam patogiu metu”, – sakė jis.

„Tikimės, kaip sakėme anksčiau, kad prezidentas Xi Jinpingas paskambins prezidentui [Ukrainos Volodymyrui] Zelenskiui, nes manome, kad Kinija turi suprasti Ukrainos požiūrį“, – pridūrė Baltųjų rūmų pareigūnas.

Kirby pažymėjo, kad Rusija ir Kinija „neabejotinai pastaruoju metu stengiasi padidinti tarpusavio bendradarbiavimo lygį“. „Kinija nepasmerkė Putino invazijos į Ukrainą, ji vis dar perka Rusijos naftą ir kitus energijos išteklius. Jie bent jau tyliai pritarė Rusijos veiksmams, nes priėmė Rusijos teiginius, kad tai buvo kažkokia egzistencinė grėsmė Rusijai, kad dėl karo kalti Vakarai. Taigi mes atidžiai stebėsime, kas išeis iš šio vizito“, – pridūrė Baltųjų rūmų pareigūnas.

Xi Jinpingo valstybinis vizitas Rusijoje vyks kovo 20-22 dienomis Putino kvietimu, pranešė Kremliaus spaudos tarnyba. Savo ruožtu oficialus Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Wangas Wenbinas sakė, kad šio vizito metu Kinijos prezidentas su Rusijos prezidentu išsamiai aptars „svarbius pasaulinius ir regioninius klausimus“. Jis taip pat pažymėjo, kad didėjant nestabilumui tarptautinėje arenoje, Maskvos ir Pekino palaikomi santykiai „yra labai svarbūs ir įtakingi, toli už dvišalio formato ribų“.

Kovo 13 d . „The Wall Street Journal“ pranešė, kad Xi Jinpingas ketina pasikalbėti su Zelenskiu po vizito Maskvoje. Kovo 16 d. Kinijos užsienio reikalų ministras Qin Gang surengė pokalbį telefonu su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba, išreikšdamas savo pasirengimą atlikti konstruktyvų vaidmenį siekiant sustabdyti karo veiksmus ir išspręsti krizę.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!