Patiko? Pasidalinkite!

Penktadienio vakarą Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis paskelbė, kad uždaro savo sienas visiems užsieniečiams, kad sustabdytų naujojo koronaviruso plitimą

Lenkijos premjero Mateuszo Morawieckio pranešimas buvo transliuojamas TVN24 televizijos kanalu

„Dauguma atvejų, didinę koronaviruso epidemiją Lenkijoje, yra įvežtiniai. Nenorime, kad koronavirusas smarkiai išplistų“, – pareiškė lenkų premjeras Mateuszas Morawieckis. „Mes priėmėme sprendimą dėl laikino sienų grąžinimo” .

“Rūpindamiesi lenkų saugumu, mes įvesime visišką kontrolę palei visas Lenkijos sienas“.

Mateuszas Morawieckis pabrėžė, kad kalbama apie Šengeno zonos vidaus sienas, nes sienos su Ukraina, Baltarusija bei Rusija muitinės ir taip kontroliuojamos. Režimas bus įvestas 10 dienų su galimybe jį pratęsti 20 dienų, o paskui – mėnesiui.

„Grąžinus sienas, į tėvynę grįžusiems Lenkijos piliečiams bus skiriamas 14 dienų karantinas. Be to, mes negalime įsileisti asmenų iš kitų valstybių“

Vidaus reikalų ministras savo ruožtu pridūrė, kad iš užsienio grįžtantys lenkai bus dviem savaitėms karantinuoti. Abi priemonės įsigalios vidurnaktį iš šeštadienio į sekmadienį. Lenkijoje šiuo metu užfiksuoti 68 užsikrėtimo koronavirusu atvejai.

Lietubos užsieno reikalų ministerija informuoja, kad:

Lenkijos 🇵🇱 Vyriausybė skelbia epidemiologinės grėsmės situaciją ir nuo šio sekmadienio (vidurnakčio 00:00 val., kovo 15 dienos) uždaro savo sienas.

🔹Lenkijos Vyriausybė priėmė sprendimą laikinai atnaujinti sienų kontrolę, į šalį draudžiama atvykti užsieniečiams (turintys legalų statusą gyventi Lenkijoje bus įleidžiami, tačiau bus privalomas 2 savaičių trukmės karantinas).
🔹Stabdomas tarptautinis keleivių susisiekimas oro ir geležinkelių jungtimis (šis apribojimas galios 2 savaites su galimybe pratęsti), taikomas namų karantinas asmenims, atvykstantiems į Lenkijos Respublikos teritoriją, paliekamos atviros sienos prekybai (prekių ir krovinių judėjimui).

Lietuvos ambasada Lenkijoje / Ambasada Litwy w Polsce Vyriausybė Valstybės sienos apsaugos tarnyba

TVN24 inf.


Patiko? Pasidalinkite!