Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos delegacijos atstovas atsisakė eiti iš vien su Ukraina ir paskelbė apie ketinimą pasilikti sesijoje

Lietuvos ir Gruzijos delegacijos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (ETPA) pareiškė, kad jos tęs darbą iki sesijos pabaigos, praneša leidinys “RBK”.

“Išėjo ir parėjo”

Tai įvyko po to, kai parlamentinė asamblėja priėmė rezoliuciją, patvirtinančią Rusijos delegacijos įgaliojimus. Estijos, Gruzijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Slovakijos delegacijos nusprendė palikti ETPA sesiją po to, kai Ukrainos delegacijos vadovas Vladimiras Arjevas paskelbė pranešimą Facebook paskyroje apie tai, kad Ukraina atsisako dalyvauti ETPA sesijoje.

Lietuvos atstovas ETPA delegacijoje Egidijus Vareikis paskelbė, kad persigalvojo ir jo kolegos ketina toliau dalyvauti sesijoje. Anksčiau Ukrainos parlamentarai paliko Asamblėjos posėdį po to, kai buvo priimta rezoliucija, patvirtinanti Rusijos delegacijos įgaliojimus pilnu formatu. Kijevo atstovas ETPA Vladimiras Arjevas sakė, kad po Ukrainos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Gruzijos ir Slovakijos delegacijos taip pat paliko ETPA sesiją.

Vėliau Estijos ministras pirmininkas Jüri Ratas sakė, kad šalies vyriausybė nepalaiko idėjos palikti ETPA. Slovakijos delegacija taip pat pažymėjo, kad tik vienas jos atstovas balsavo prieš Rusijos delegacijos teisių atkūrimą, jis piktnaudžiavo savo įgaliojimais ir pasirašė kitų šalių dokumentą dėl nedalyvavimo ETPA sesijoje. Gruzijos delegacija paskelbė apie savo ketinimą tęsti darbą iki sesijos pabaigos ir tik vėliau aptarti tolesnius veiksmus su šalies vyriausybe. “Šiame etape mes neketiname įšaldyti mūsų dalyvavimo ETPA”, — sakė Gruzijos atstovė Sofija Kacarava. Pasak jos, Tbilisio atstovai ir toliau dirbs Strasbūre birželio 27 ir 28 dienomis.

Rusijos delegacijos teisių atkūrimas

Prieš penkerius metus Rusijai buvo atimta teisė balsuoti ETPA dėl įvykių Ukrainoje ir Krymo prijungimo. 2015 metais Asamblėja du kartus iškėlė klausimą dėl Rusijos delegacijos teisių atkūrimo, tačiau sankcijos tik dar labiau buvo stiprinamos. Rusijos pusė atsisakė dirbti tokiomis sąlygomis ir 2016-2018 metais nesiuntė prašymo patvirtinti įgaliojimus. 2017 metais Rusija pareiškė, kad ji pristabdo narystės įmokų mokėjimą. Antradienio naktį ETPA priėmė rezoliuciją, pagal kurią Rusijos delegacija buvo pakviesta dalyvauti birželio sesijoje. Dokumente pažymima, kad balsavimo, kalbėjimo ir pateikimo teisėms netaikomos sankcijos.
Estija, Gruzija, Lietuva, Latvija ir Ukraina vienbalsiai balsavo prieš Maskvos dalyvavimą birželio mėnesio ETPA sesijoje.

Mindaugas Baužys

 


Patiko? Pasidalinkite!