Patiko? Pasidalinkite!

Lietuva paskolins Austrijai, Čekijai ir Slovakijai 1 860 dozių vakcinos nuo COVID-19. Tam pritarė Vyriausybė posėdžio metu.

„Turime Europos Komisijos prašymą solidarizuotis ir laikinai paskolinti vakcinų Austrijai, Čekijai ir Slovakijai, prašymas grindžiamas itin bloga šiuo metu epidemiologine situacija ir dideliu mirtingumu šiose šalyse”, — sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Pasak ministro, kiekviena iš šių šalių prašo joms šiuo metu skirti po 100 tūkst. papildomų vakcinų dozių, o šį skaičių proporcingai paskirsčius visoms Europos Sąjungos šalims Lietuvai tektų prisidėti nepilnai dviem tūkstančiais dozių.

Kaip teigė Dulkys, priėmus tokį sprendimą Baltijos šalį šios vakcinų dozės pasiektų keliomis savaitėmis vėliau, nei buvo suplanuota.

Savo ruožtu ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sakė, kad šalis skolina vakcinas, kurios dar nėra gautos.

„Mes kai kurių terminų gavimą pavėlinsim, kad padėtumėm kai kurioms šalims, bet kiekiai ir toliau bus tie patys”, — pabrėžė premjerė.

Lietuvoje iš viso nustatyta daugiau nei 200 tūkst. COVID-19 atvejų, pasveiko daugiau nei 186 tūkstančiai žmonių, o 3 281 mirė.

Iš viso Lietuvoje abiejomis vakcinos dozėmis paskiepyta 73 811 asmenų.

Karantinas galioja nuo lapkričio 7 dienos. Paskutinį kartą valdžia jį pratęsė iki vasario pabaigos. Nuo vasario 15 dienos atlaisvintos kai kurios veiklos. Leista veikti nedidelėms ne maisto prekių parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko, bei leidžiama atsidaryti grožio, masažo, tatuiruočių salonams.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!