Patiko? Pasidalinkite!

Lietuva rugpjūčio pabaigoje gavo dar vieną Rusijos SGD partiją. Per mėnesį tai jau trečiasis dešimties tūkstančių kubinių metrų krovinys.

Kroviniai su degalais į Klaipėdos uostą atkeliauja iš Vysocko, kur yra Rusijos bendrovės „Novatek” SGD gamykla. Lietuva atvirai neskelbia sutarčių su Rusijos koncernu, tačiau reguliariai primena apie „energetinę nepriklausomybę”.

Ekonomistas, politologas Aleksandras Nosovičius pažymėjo, kad rusiškų dujų tiekimas — vienintelis būdas Lietuvai sustabdyti Klaipėdos SGD terminalo bankroto procesą.

„Niekas neperka terminalo produkcijos už Lietuvos ribų. Vidaus vartotojai (Achema) Lietuvoje piktinasi ir atsisako pirkti, sakydami, kad dujos per brangios”, — sake jis.

Jo nuomone, pastaraisiais mėnesiais Lietuva susidūrė su labai nemalonia perspektyva — pripažinti projekto nesėkmę ir pradėti atsisakyti terminalo, grąžinti jį norvegams, paskelbti bankrotą ir panašiai.

Klaipėdos uostas, archyvinė nuotrauka

Rusijos suskystintos gamtinės dujos yra vienintelis būdas išlaikyti SGD terminalą.

Nepaisant to, kad Rusijos SGD brangesnės nei dujotiekio dujos, jos vis tiek yra pigesnės nei kitų šalių SGD, pažymi Nosovičius.

Jo nuomone, dabar Lietuva susiduria su pasirinkimu tarp beveik vienodai absurdiškų dalykų.

„Per pastaruosius penkerius metus Lietuva priėjo prie to, kad alternatyva rusiškoms dujoms rinkoje — rusiškos dujos. Tai tiesiog absoliučiai juokinga, absurdiška situacija”, — apibendrino jis.

Pasak ekonomisto, alternatyva šį „energetikos politikos triumfą”, apie kurį Lietuvos diplomatai penkerius metus skelbė visai Europai, pripažinti bankrutuojančiu — tokia perspektyva bus dar liūdnesnė Lietuvai, todėl reikia sutikti su tokiu absurdu, kaip rusiškų dujų tiekimas kaip alternatyva rusiškoms dujoms.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!