Patiko? Pasidalinkite!

Čigonams vestuvės yra svarbiausia šventė gyvenime. Todėl šią dieną niekas iš artimųjų netaupo. Čigonams svarbu pademonstruoti savo dosnumą, nors tai gali būti ir paskutiniai jo pinigai. Vestuvės yra šventas ir taupymas čia yra visiškai nepriimtinas!

Čigonų vestuvės švenčiamos ypatingu su spindesiu ir triukšmu

Šie jaunieji yra Slovakijos čigonai, jų vestuvės vyko Michalovce rytų Slovakijoje, Košicės krašte, 60 km į rytus nuo Košicės, prie Laboreco upės. Šios vestuvės pademonstravo čigonų garbinamus turtus ir prabangą.

Organizuoti šventę visai giminei yra čigonų norma: brangūs žiedai, didžiuliai stalai, muzikai ir didžiulis svečių skaičius – būtent tokioje atmosferoje įvyko 19-metės Evkos, ištekėjusios už 20-mečio Lukašo, vestuvės.

Daugiausiai dėmesio susilaukė nuotakos suknelė , už kurią buvo sumokėta 200 000 JAV Dolerių! Jų rajone tai tapo sensacija, o mergina joje jautėsi kaip tikra karalienė. Suknelė buvo pagaminta iš aukso, kad labiau pagyvintų išvaizdą. Čigonams auksas yra daugiau nei brangus metalas, tai ritualinės kilmės metalas, kurį mėgo ir Egipto faraonai.

Dar viena įdomi pastaba: vestuvės buvo švenčiamos 4 dienas! Šiomis dienomis išleista ne ką mažiau pinigų, nei kainavo suknelė. Jaunikio kostiumas taip pat buvo puoštas auksu.

Vestuvių paskutinę dieną, svečiai jaunosios suknelę papuošė 500 eurų kupiūromis. Vaizdo medžiagoje matosi “cocacolomis” nukrauti stalai ir prabangūs automobiliai…

Kai kurios detalės atrodo juokingai, bet čigonai taip įsivaizduoją laimę ir tai yra jų tradicija, kuri tęsiasi jau daug metų.

 

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!