Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos gyventojai pasiekė rekordą, per pusmetį grąžinę 300 mln gėrimų pakuočių

Kaip pažymėjo bendrovė — priėmimo punktų operatorė, tokie skaičiai be kita ko buvo pasiekti ir dėl neįprastai karštos vasaros.

Vis daugiau Lietuvos gyventojų atneša panaudotą plastikinę ir kitą tarą jos perdirbimui į specialius priėmimo centrus. Per pirmąjį šių metų pusmetį lietuviai grąžino 291,7 milijono vienetų pakuočių, tai yra 17,4 milijono vienetų daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu, liudija bendrovės Užstato sistemos administratoriaus (USAD) duomenys.

“Mūsų apklausų duomenys liudija, kad pakuotes grąžina 88 proc. šalies gyventojų, o jų įsitraukimas į užstato sistemą tiesiogiai nepriklauso nuo uždarbio. Visose pajamų grupėse naudojimosi sistema rodikliai itin aukšti”,— papasakojo bendrovės vadovas Gintaras Varnas.

Varno teigimu, daugeliu aspektų tokių rodiklių pavyko pasiekti dėl rekordiškai karštos vasaros pradžios, kai gėrimų suvartojimas žymiai padidėjo. Anot USAD, jei vasario mėnesį į priėmimo centrus buvo grąžinta 38,3 milijono pakuočių, tai šylant orams, žmonės pradėjo pirkti vis daugiau gėrimų, todėl jau birželį grąžintų pakuočių skaičius pašoko iki 65,7 milijono vienetų. Iš viso per pusmetį kiekvienam Lietuvos gyventojui vidutiniškai teko po 104 grąžintas gėrimų pakuotes.

Bene ryškiausi grąžinamų pakuočių skaičiaus pokyčiai fiksuojami kurortuose. Pavyzdžiui, Neringoje sausio mėnesį buvo grąžinta 24,3 tūkst. pakuočių, o jau birželį šis skaičius išaugo penkis kartus ir siekė 126,5 tūkst. vienetų.

Palangoje šis rodiklis pakilo nuo 323,2 tūkst. vienetų sausį iki 867,8 tūkst. birželį. Druskininkuose — nuo 255,2 tūkst. iki 423,8 tūkst., o Birštone — nuo 69 tūkst. iki 120,9 tūkst.Varno teigimu, pats grąžinimo pikas būna rugpjūčio mėnesį.

Bendrai visos per pusmetį grąžintos pakuotės sveria 11,7 mln. kilogramų.Kaip priminė Varnas, visos grąžintos pakuotės bus perdirbtos ir iš jų bus pagaminti nauji buteliai, skardinės, PET pakuotės ir kiti gaminiai.Nuo 2016 metų Lietuvoje veikia užstato sistema, kai už pakuotės vienetą grąžinama dešimt eurocentų. Ši suma sulaikoma perkant bet kokį gėrimą ir grąžinama po pakuočių atnešimo į specializuotus punktus.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!