Patiko? Pasidalinkite!

Pastaruoju metu parduotuvėse pastebima nauja įdomi tendencija – siekiant padidinti pelną, vis dažniau „įjungiamas durnelis“. Kitais žodžiais tariant, neteisėti prekybininkų veiksmai jų pačių išsisukinėjimais norimi nurašyti kaip nesusipratimai. Ir visa tai prasidėjo būtent šiais metais. Iki šiol problemos ar konfliktų šioje srityje nebūdavo, gi dabar turi iš anksto primesti, kiek paklosi už savo pirkinį. Taip pat patartina visada pasiimti kasos čekį, kad jau namie galėtum pasitikrinti tos ar kitos parduotuvės sąžiningumą.

Labai dažnai būna taip: uždedama visai kito produkto, bet to paties gamintojo prekės kaina neva su nuolaida, o kasoje tau čekin išspausdinama daug brangesnė kaina. Dažniausiai taip yra daroma su pieno arba mėsos produktais. Pavyzdžiui, jei nupiginta 12% grietinė, tai jos kaina gali būti pridėta prie tos pačios firmos pagaminto 30% to paties pavadinimo produkto. Daug kas šios apgaulės nė nepajunta, ypač, jei jis aklai pasitiki prekeiviais.

Kainos pastaruoju metu sąmoningai sudedamos ne prie tų produktų, o 1-2 vietomis šalia, prie visai kito produkto. Taip suklaidinamas pirkėjas, ypač pagyvenusio amžiaus. Dažnas iš jų priedo blogai mato, o etikečių įrašams studijuoti greit į parduotuvę teks net sveikų akių turėtojams į parduotuvę temptis mikroskopus. Priedo yra kainų, tvirtinamos vos per kelis centimetrus nuo grindų. Savaime aišku, jog pensininkas ant kelių nesiklaups, tad ta proga jis ir yra mulkinamas.

Iš savo daugelio kreipimųsi į Vartotojų teisių apsaugos tarnybą, susidariau neginčytiną nuomonę, jog ji žengia išvien su nesąžiningais prekybininkais. Štai jums pavyzdys: kažkada parašiau, jog nupigintoms prekėms būtina priklijuoti naujas kainas. „Iki“ prekybos sistemoje dabar yra taip: pasiimi tokią prekę ir norėdamas sužinoti jos kainą, esi priverstas lakstyti po lėktuvų angaro dydžio patalpas kaip koks jaują padegęs Piskus. Ir taip „piruetuoji“, pakol atrandi turimos prekės šimtaprocentinę kainą.

Žinoma, jei dar atrandi. Juk itin dažnai būna, kad nukainojama visa likusi partija, todėl prekę nešiesi į kasą. Ir kai ten kasos aparatas parodo tau marcipanų dydžio kainą, praeina bet koks noras už pirkinį pakloti net tuos likusius 50%.Tokį produktą palieku kasoje, priminęs, jog nusineš atgal patys, jei jau negali priklijuoti kainos. Siūlau taip daryti visiems. Apie visa tai parašiau į minėtą VTAT.

Ir ką jūs manote? Man atsakė, jog čia jokio nusižengimo pagal galiojančius normatyvus nėra! Iškart galvoje sukvirba mintis: ko jūs ten sėdite kaip kokie aviai? Patys juos priiminėjate, patys juos ir taisykite bei pildykite. Asmeniškai aš čia įžiūriu aiškią korupcinę platformą.

Pradėjome grįžti prie sovietinės prekybos pagrindų. Vis dažniau Iš anos prekystalio pusės pirkėjams „draskomos akys“, ypač jei atsiranda bent vienas koks nors „užtarėjas“ – dėdia Fėdia. Laikas stabdyti įsisiautėjančius prekeivas ir jų užtarėjus.Ir tai reikia daryti aukščiausiu lygiu.

Voldemaras Zacharka


Patiko? Pasidalinkite!