Patiko? Pasidalinkite!

Žmonija sulaukė atpildo. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba teigia, kad netolygus kritulių pasiskirstymas, jų sumažėjimas, kontrastingi orai lemia, kad Lietuvoje vis rečiau galime sulaukti didesnių poplūdžių ir sausrų

Pasak Pasaulio meteorologijos organizacijai priklausančios Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos (LHMT) specialistų, keičiantis klimatui ne tik kyla globali oro temperatūra, bet ir dažnėja bei intensyvėja sausros, liūtys, smarkūs vėjai ir kiti pavojingi, stichiniai meteorologiniai reiškiniai, pridarydami vis daugiau žalos gamtai ir žmonėms, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime.

Anot hidrometeorologų, netolygus kritulių pasiskirstymas, jų sumažėjimas, kontrastingi orai lemia, kad Lietuvoje vis rečiau galime sulaukti didesnių potvynių, tačiau dažniau užklups lietaus poplūdžiai ir sausros.

LHMT hidrologų teigimu, mažesni potvyniai ar jų nebuvimas parodo esamus klimato pokyčius, ir tikėtina, kad šalies telkiniai vis dažniau kentės nuo hidrologinės sausros.Hidrologinė sausra yra užsitęsusios meteorologinės sausros rezultatas ir apibūdinama kaip lokaliai ar regioniniu mastu pasireiškiantis vandens išteklių išsekimas. Dėl jos sumažėja gruntinių vandenų pasiekiamumas, džiūsta vandens talpyklos, ežerai, šaltiniai, upės.

Pastarąjį kartą Lietuvoje hidrologinė sausra buvo paskelbta 2019-ųjų liepą.Pasaulinę meteorologijos dieną pabrėžiama būtinybė tinkamai valdyti vandens išteklius.Šiai dienai minėti pasirinkta kovo 23-oji, nes tądien 1950 m. pradėjo veikti Pasaulinė meteorologijos organizacijos konvencija, kurią patvirtino Jungtinės Tautos.

Pasaulinę meteorologijos dieną pradėta minėti nuo 1961-ųjų.Dabar Pasaulio meteorologijos organizacijai priklauso 193 valstybės ir teritorijos.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!