Patiko? Pasidalinkite!

Pasirodo, kad aneksija būna legali arba nelegali. Krymo atvejį Linas Linkevičius laiko nelegaliu

Vasario 24 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Ženevoje (Šveicarijoje) dalyvavo Ukrainos, Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos organizuotame renginyje, skirtame aptarti žmogaus teisių pažeidimus Rusijos nelegaliai aneksuotuose Kryme ir Sevastopolyje, ypatingą dėmesį skiriant politiniams kaliniams.

„Rusijos vykdomi žmogaus teisių pažeidimai Kryme negali būti toleruojami. Lietuva remia ir rems žmogaus teisių gynėjų pastangas kovoti su Kremliaus vykdoma sistemine represijų politika ir ragina tarptautinę bendruomenę prisidėti prie šių pastangų,“ – sakė ministras.

L. Linkevičius taip pat pabrėžė, kad Rusijos nenoras įsileisti į Krymą Jungtinių Tautų Žmogaus teisių stebėjimo misijos atstovų tik įrodo Rusijos agresyvią poziciją ir daro represijas patyrusių politinių kalinių liudijimus dar aktualesniais.

Žmogaus teisių tarybos 43-iosios sesijos paraštėse vykusiame renginyje taip pat dalyvavo Ukrainos, Latvijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai bei neseniai išlaisvinti Rusijos neteisėtai sulaikyti ir įkalinti Ukrainos aktyvistai/politiniai kaliniai Volodymyras Balukhas ir Edemas Bekirovas.

Dalyviai pasveikino Ukrainos pastangas dėl karo rytų Ukrainoje užbaigimo ir pabrėžė Rusijos atsakomybę bei konkrečių veiksmų poreikį. Vieningai pabrėžta, kad nelegalios Krymo ir Sevastopolio aneksijos klausimas turi išlikti prioritetiniu klausimu tarptautinės politikos darbotvarkėje.

Parengta pagal URM inf.


Patiko? Pasidalinkite!