Patiko? Pasidalinkite!

Šiandieninėje visuomenėje madinga turėti savo nuomonę – kuri realiai yra tėra fantazijų vaisius. Fantazijas šiandieninėje visuomenėje privalu gerbti, jas reikia išklausyti ir nesvarbu ar jos turi logikos ar tai tėra eiliniai kliedesiai.

Visos nuomonės kurios nėra paremtos loginių mastymų tėra viso labo tuščios kalbos, kitaip sakant pliurpalizmai – viena iš folosofijos šakų.

Žmonių tarpusavio nesutarimo, nesusikalbėjimo pagrindinė priežastis yra – logikos nebuvimas.

Taip kaip nesusikalbės atskirų religijų pritikinti fanatikai, kurie aklai vadovaujasi tikėjimu, o ne logika ir viską matuoja savo galvoje turimais pritikinimais. Taip pat partijų atstovai pritikinti ideologijomis ir visi kiti kiti, kurie vadovaujasi aklu tikėjimu.

Vienos ar kitos rūšies tikėjimo bandos renkasi į grupes, kuriose jie kuo puikiausiai sutaria, nes vadovaujasi tuo pačiu tikėjimu, tomis pačiomis taisyklėmis ir informacija.

Logika

Logika plačiąja prasme – taisyklingas mąstymas, samprotavimų eiga, sveikas protas, vidinis dėsningumas.

Šnekamojoje kalboje logika dažniausiai vadinamas samprotavimų analizavimas. Tradiciškai logika buvo mokoma kaip filosofijos dalis, bet jau du šimtmečius logika studijuojama ir kaip matematikos, o paskutiniais dešimtmečiais – kaip kompiuterių mokslo dalis. Kaip mokslas, logika tyrinėja ir klasifikuoja sakinių ir argumentų struktūrą, apibrėžia aprašymo schemą, nagrinėja tikimybės santykį su priežastingumu, teisingus ir klaidingus teiginius ir paradoksus.

Panašiai, kaip mokėjimas kalbėti egzistavo dar iki kalbotyros mokslo atsiradimo, taip ir taisyklingas mąstymas buvo ir iki logikos mokslo susiformavimo.

Kai kurie žmonės linkę laikyti savo mąstymą natūraliu procesu, nereikalaujančiu analizės ir kontrolės daugiau, negu sakykim kvėpavimas ar judėjimas. Tačiau realus mąstymas nėra tik paprasta loginė seka – sprendžiant kilusius uždavinius dažnai svarbu ir nuoseklumas, ir intuicija, ir emocijos, ir pasaulėžiūra ir kt.

Logikos teorija naudoja specialią dirbtinę kalbą. Todėl kartais atrodo, kad apie paprastus dalykus kalbama pernelyg sudėtingai.

Logikos mokslą sudaro daug teorijų. Pati paprasčiausia ir labiausiai žinoma yra teiginių logika, nagrinėjanti teiginių loginius ryšius.

Atsisakius logikos ir perėjus prie paprastesnio gyvenimo būdo – tikėjimo, yra kur kas lengviau. Tikėjimas pakeičia protavimą ir gyvenimą įrėmina į šabloniną kuriame žmogus gyvena kaip kaip įkalintas savo tikėjimo uždarame kambaryje. Jam neįdomu, kas už jo šablono ribų, nes tai jam gali pakenkti jo įprastam šabloniniam mastymui.

Protas – sugebėjimas mokytis ir išmokti, susivokti naujose situacijose, atskleisti reiškinių ryšius. Tai aukščiausias pažintinės veiklos laipsnis; mąstomoji, protaujamoji galia; sąmoningo, išmintingo veikimo pagrindas.

Valdymas

Logikos ir protavimo panaikinimas atveria kelią į lengvą , tokių žmonių valdymą, juos paverčiant biorobotais. Jiems suteikiama laisvės iliuzija kurioje jie mano, kad turi savo nuomonę, bet realiai tai tėra sistemos valdomi biorobotai.

Televizijų ir žiniasklaidos priemonių pagalba jiems trumpais reportažais yra teikiama informaciją apie tai ko reikia nekęsti, tai ką reikia pirkti ir tai kuo reikia būti. Visos šitos per televiziją pateiktos informacijos, biorobotai neanalizuoja, jie paprasčiausiai ja patiki.

Geras pvz, prezidento rinkimai. Tie kas valdo informacines sistemas visuomenei pateikė praktiškai du identiškus kandidatus ir sudarė laisvės iliuziją rinktis.

Panaikinus loginį mastymą ir prigaminus biorobotų bandas, palengvinamas žmonijos valdymas. Žmonija paverčiama į bandą, jiems paskiriami bandų ganytojai (žiniasklaida) ir tokiu būdų juos visiškai valdo.

Iliuzija

Iliuzijos būna kelių rūšių, optinės, lietimo, garso ir sąmonės. Sąmonės iliuzija yra tai, kai žmogui įteigiamas tikrovės ir realybės neatitinkantis mastymo modelis ir tuo pakeičiama visa jo pasaulėžiūra. Žmogus nesuvokdamas gyvena „Alisos stebuklų šalyje“. Jis vadovaujasi tikėjimu, jo netikrinant ir neanalizuojant.

Šitoje vietoje yra atjungiamas loginis mastymas ir tokiu būdu palengvinamas žmogaus egzistavimas. Taip, taip egzistavimas, nes realiai to gyvenimu pavadinti jau nebegalima. Birobotais paversta žmonija nesiveržia iš jiems sudarytos dirbtinos konforto – apgaulės zonos, nes iš jos išsiveržus gyvenimas pasidaro sudėtingas, įdomus ir reikalauja didelių smegenų pajėgumų.

Išeitis

Visiškai nebūtina skaityti daug knygų ar pulti žiūrėti dokumentinių filmų. Visas mokslas taip pat yra paremtas tikėjimu ir didžiąja dalimi – apgaule. Mokslas nėra išsivadavimas ir „Alisos stebuklų šalies“ tai realiai dar vienas apgaulės būdų, sudaryti iliuziją, kad mokslus baigęs žmogus yra protingas. Mokslus baigęs žmogus yra faktologijos prikimštomis smegenimis biorobotas, kuris viską matuoja į jo galvą prikišta informacija – fragmentais.

Pradžiai reiktų pradėti stebėti gamtą, kaip ji keičiasi, stebėti Gamtoje vykstančius procesus, nuo medžių augimo, paukščiukų išsiritimo ir pasistengti perprasti Gamtos taisykles, kurios yra tikros, ne dirbtinai sukurtos – iliuzijos. Gamtoje yra visi atsakymai, todėl žmonės ir yra suvaromi į „getus -miestus“, kad juos atjungti nuo Gamtos ir pajungti į sistemos valdomą tinklą.

Ekonomika, biologija, fizika….ir visos kitos mokslo šakos yra optinė apgaulė, kurią Jūs galite patys patikrinti. Imkime pavyzdį Lietuvą. Lietuva praskolinta? Taip. Kas praskolino? Ekonomistai – specialistai, baigę ekonomikos mokslus. Imkime paprastą kaimo žmogų. Jis dažniausiai gyvena pagal pajamas, todėl dažniausiai nėra niekam skoloje. Kodėl? Todėl, kad jis vadovaujasi logika, o ne ekonomikos šablonais.

Niekam ne paslaptis, kad mūsų planeta nyksta. Kas kaltas? Žmonės, kurie vadovaujasi „mokslo“ išradimais ir pasiekimais. Kas keisčiausia, kad jie save bando apsiginti vienu teiginiu, kurį teko išgirsti praktiškai iš visų išsimokslinusių „protinguolių“ – Tu ką nori į akmens amžių, ką? O kas tame akmens amžiuje blogai?

O per atostogas nesinori nuvykti į kalnus, nuo viso to civilizacijos brudo ir pamedituoti, pasivaikščioti, pasimaudyti ežere, ar po krokliu? Tarkim nuvykti į kalnus, kur tikrai, ta tiesiogine žodžio prasme- tebėra akmens amžius, kur kvailas žmogus dar nesugadino natūralios Gamtos.

Žinoma, protingos technologijos, gali būti draugiškos gamtai ir minimaliai jai kenkti, bet viskas turi būti daroma vadovaujantis LOGIKA ir GAMTOS taisyklėmis.

Vaidas Žemaitis

 

 

 


Patiko? Pasidalinkite!