Patiko? Pasidalinkite!

Jungtinė Karalystė pademonstravo savo nepriklausomybę, atsisakydama JAV išduoti JAV valdžiai „WikiLeaks” įkūrėją Džulianą Asandžą.

Tai padarė Londono centrinio baudžiamojo teismo teisėja Vanessa Baraitser

„Aš atsižvelgiau į tai, kad JAV jam gali būti taikomos specialios administracinės priemonės, o tai reiškia rimtą izoliaciją. Tai gali neigiamai paveikti Asandžo psichologinę sveikatą”, — sakė Baraitser.

Paskelbdama nuosprendį teisėja pareiškė, kad iš tikrųjų kaltinamojo sveikatos būklė yra vienintelė atsisakymo priežastis. Jos nuomone, Asandžui, kenčiančiam nuo depresijos, autizmo spektro sutrikimo ir Aspergerio sindromo, gali vėl atsirasti minčių apie savižudybę.

Kaltinamojo veikla, pasak Baraitser, peržengė žurnalistikos ribas, nes jis informaciją gavo įsilaužęs. Teismas nelaikė to, kad kaltinamasis turi nepilnamečių vaikų argumentu atsisakyti išduoti.

2010 metais Švedijoje seksualiniu priekabiavimu ir išprievartavimu apkaltintas Asandžas nuo 2012 metų birželio slapstėsi Ekvadoro ambasadoje Londone, bijodamas ekstradicijos.

2019 metų balandžio mėnesį jis buvo sulaikytas Amerikos pusės prašymu. Ekstradicijos klausymai prasidėjo gegužę. Netrukus po to JAV valdžios institucijos pareiškė naujus kaltinimus Asandžui dėl 17 šnipinėjimo ir slaptos informacijos atskleidimo įstatymų pažeidimų. Jei jis bus išduotas JAV, jam grės kalėjimas iki 175 metų.

Amerikos pusės advokatai anksčiau aiškiai nurodė, kad jei teisėjas atsisakys išduoti, jie apskųs sprendimą. Pasak Asandžo teisininkų, „WikiLeaks” įkūrėjo bylos nagrinėjimas užtruks daugelį metų ir galbūt pasieks Didžiosios Britanijos Aukščiausiąjį Teismą ar Europos žmogaus teisių teismą, todėl dabartinis nuosprendis iš tikrųjų užbaigia tik pradinį proceso etapą.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!