Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos kariuomenė ir toliau teikia pagalbą kitoms institucijoms kovoje su COVID-19 pandemija – nuo sausio 4 d. iki sausio 31 d. pratęsiamas Karo policijos ir viešosiose erdvėse patruliuojančių policijos pareigūnų bendradarbiavimas.

Atlikdami šią užduotį karo policininkai kartu su policija patruliuoja didžiuosiuose šalies miestuose ir padeda kontroliuoti karantino reikalavimų laikymąsi. Kasdien šalies policijos pareigūnams talkina per 20 Karo policijos ekipažų.

Karo policija rėmė Lietuvos policijos pareigūnus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje, o nuo šiandien plečia atsakomybės ribas ir teiks paramą Lietuvos policijai Alytuje, Marijampolėje, Telšiuose kasdien skirdami iki 25 ekipažų darbui judėjimo kontrolės punktuose ir, esant poreikiui, patruliavimui ir viešosios tvarkos užtikrinimui, siekiant suvaldyti pandemiją miestuose.

Pažymėtina, kad parama Lietuvos policijai teikiama vadovaujantis Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 18 straipsniu „Kariuomenės pagalba kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms” , o tai reiškia, kad Karo policija teikdama paramą nevykdo policijos funkcijų, o nustačiusi pažeidimus perduoda juos tirti policijos pareigūnams.

Lietuvos kariuomenė kovoje su COVID-19 dalyvauja nuo pat pandemijos pradžios. Šiuo metu, be karo policininkų, dar per 70 Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) karių padeda Nacionalinio visuomenės sveikatos centro padaliniams Vilniuje, Alytuje ir Panevėžyje.

Ir pirmosios, ir antrosios COVID-19 bangos metu Lietuvos kariuomenė skyrė visus Sveikatos apsaugos ministerijos prašytus pajėgumus ir resursus, iš viso COVID-19 antrosios bangos metu buvo pasitelkta daugiau kaip 4 tūkst. karių savanorių ir profesinės karo tarnybos karių užduotims vykdyti.

Karo policijos informacija


Patiko? Pasidalinkite!