Patiko? Pasidalinkite!

Ar gali maistas nuolat sukelti nepasitenkinimą ir pyktį? Pasirodo, kad gali. Panagrinėjus maisto priedų žinyną tampa aišku jog didžioji dauguma maisto produktų turi priedų (taip vadinamų E) kurie prisideda prie astmos, alergijų, galvos skausmų (migrenos), jau neskaitant ypač pavojingų priedų, kurie įtakoja vežinius susirgimus, mutageniškumą ir t.t. Žinoma, kad tokių produktų pavalgęs žmogus po kurio laiko pasijaučia kamuojamas negalavimų, prislėgtas, be nuotaikos.

Tokia būsena tiesiai veda į suirzimus , nepasitenkinimą, pykčio reiškimą. Užtenka tik kurį laiką pasimaitinti sveikiau ir žmogus pasijunta itin lengvai, pamiršta kaip reikia aprėkti aplinkinius ir panašiai.Sveika mityba užtikrina ramumą, palaimingumą, gerą nuotaiką.

Tačiau mitybos srityje yra įsitvirtinę kone daugiausiai mitų, panagrinėkime juos:

Sveikata matuojama pagal pilvo apimtį. Įprasta galvoti, jog jei neturi antsvorio, vadinasi esi sveikas ir nereikia reguliuotis mitybos. Tai didžiulė klaida, nes ir liekanas žmogus dėl netinkamo maisto jaučiasi blogai, lėtai nuodija juo save. Be to kai kurie maisto priedai- sugriaužia viską kas naudinga (pvz kava sparčiai šalina skysčius ir kalcį).

Manoma jog tik alkoholis, cigaretes, internetas gali sukelti priklausomybes, bet tik ne tam tikra maisto rūšis. Iš tikro tokie “maistai”, kaip cukrus ir kava sėkmingai sukelia didžiules priklausomybes. taip pat arbatos, kakavos ir t.t. – šie gėrimai geriami daugiau dėl kompanijos ir dėl to jog galima šiek tiek atsitraukti nuo darbų ir tokią tinginystę pateisinti gėrimu šių gėrimų. Arbata taip pat turi kofeino, be to net jei tai natūralių žolelių arbata- mes iš tų žolelių gauname gal tik dešimtadalį naudos, kai tuo tarpu valgydami pačias žoleles pasiimtume viską iš jų.

Kaip ir mitai apie alkoholį taip ir mitai apie kai kuriuos maisto produktusbando parodyti to ar ano produkto naudą. Pvz. manoma, jog kava žvalina, prabudina, tik nekreipiame dėmesio įb tai jog po kurio laiko netenkame jėgų.

Kad pagerintume savo sveikatą per mitybą mums nebūtina iškart užsibrėžti griežtus reikalavimus sau- tapti vegetaru, veganu, žaliavalgiu ar panašiai.

Tiesiog galime pradėti nuo kažkurios rūšies maisto atsisakymo:

Itin saldūs produktai: ledinukai, ledai, valgomoji vata ir kt. Šie produktai yra vieni pavojingiausių, kadangi iškart “kerta” dantų ligomis, neskaitant kitų pasekmių.

Menkos vertės produktai: kukurūzai, batonas, baltų miltų sausainiai ir t.t.- šitie produktai suteikia pojūtį jog valgome kažką naudingo ir daug, kai iš tiesų iš jų negauname jokios vertės, tik išsipūtusį pilvą.

Priedai ir prieskoniai: majonezai, padažai, tepiniai- dažnai turi itin pavojingų priedų, be to sukelia dar didesnį norą valgyti.

Gaivieji gėrimai- turi daug itin pavojingų priedų taip pat daug cukraus. 

Gaminiai iš mėsos atliekų- čeburėkai, mėsainiai ir t.t.- tikra ligų bomba.

Įprotį nuolat gerti kavas ir arbatas galima pakeisti paprasto vandens gėrimu.

Įprotį valgyti sunkiai virškinamą mėsą galima keisti įpročiu valgyti paukštieną, žuvį.

Įprotį valgyti saldumynus galima pakeisti įpročiu valgyti saldžius vaisius.

Apribojus netinkamo maisto valgymą pasijaučia lengvumas, sužinome ką reiškia absoliučiai nejausti jokio skausmo, šviesėja protas, mąstyti tampa lengva.

Keičiant mitybą turime žinoti kai kuriuos pagrindinius principus:

Ryte tinka nedideli kiekiai saldaus ir vandeningo maisto: žalieji kokteiliai, ant žemės paviršiaus augantys vaisiai (arbūzai, melionai ir t.t.);

Vakare tinka neutralaus skonio maistas iš ant žemės paviršiaus augančių daržovių ir vaisių (pvz daržovių sriubos).

Pietums turime valgyti kiek telpa maisto iš grūdinių kultūrų, šakniavaisių ir t.t. tinka sūrumas.

Naktį maistas virškinamas, todėl ryte praverčia išgerti stiklinę vandens, liežuvį nuvalyti dantų šepetėliu- taip palengvinant rytinį organizmo valymąsi.

www.mobtechpd.eu


Patiko? Pasidalinkite!