Patiko? Pasidalinkite!

Viceministras M. Adomėnas: “Lietuva toliau tvirtai gins religijos ir tikėjimo laisvę”. Įdomu yra tai, kad apie jo paties žygdarbius ir religijos laisvės gynimus iki šiol Lietuva nieko negirdėjo. Gali būti, kad Adomėnas veikia tyliai, nepastebimai, kad priešai nesužinotų…

Viceministras pasisakė nacionalinių įsipareigojimų sesijoje ir pabrėžė, kad Lietuva toliau tvirtai gins religijos ir tikėjimo laisvę. „Tironiški režimai bijo religijos, kaip esminės ir pačios stipriausios žmogaus laisvės, nes negali jos kontroliuoti, todėl privalome visais būdais remti tuos, kurie kovoja gindami religijos laisvę autoritarinėse valstybėse“, –  kalbėjo viceministras.

M. Adomėnas atkreipė dėmesį į Rusijos karą prieš Ukrainą ir tai, kaip autoritariniai režimai naudoja religijos klausimą savo politiniams tikslams pasiekti ir taip paverčia religiją savo propagandos įrankiu. Kaip geriausią to pavyzdį viceministras pateikė Rusijos ortodoksų bažnyčios Maskvos patriarchato atvejį, kai religiniai lyderiai ir religijos elementai įtraukiami pateisinti Rusijos karą prieš Ukrainą, įskaitant nekaltų civilių žudymą ir prievartavimą.

Konferencijos metu aptarti globalūs iššūkiai, su kuriais susiduriama siekiant religijos ir tikėjimo laisvės: geopolitiniai pokyčiai, autoritarizmo kilimas, pandemija, klimato kaita, migracija. Visi diskusijų klausimai suskirstyti į tris plačias temas – prevencija, apsauga, skatinimas. Diskutuota, kaip galima būtų užkirsti kelią represijoms, kurti tarpreliginį dialogą. Atkreiptas dėmesys į religijos ir tikėjimo laisvės užtikrinimą skaitmeniniame amžiuje, diskutuota medijų ir inovacijų vaidmens tema,  pilietinės visuomenės, moterų ir jaunimo įgalinimo, kultūrinio ir religinio paveldo apsaugos klausimais. Renginyje dalyvavo religinių bendruomenių lyderiai, daugiau nei 700 atstovų iš daugiau nei 100 pasaulio valstybių iš įvairių regionų, religijos ir tikėjimo laisvės ekspertai, pilietinė visuomenė.

Lietuva prisijungė prie konferencijos metu paskelbtų pareiškimų dėl religijos ir tikėjimo laisvės konfliktų ir nesaugumo atvejais, jaunimo, skaitmeninių technologijų, švietimo, kultūros paveldo, lyčių lygybės, pilietinės visuomenės.

Ši konferencija yra didžiausias Jungtinės Karalystės metų renginys religijos ir tikėjimo laisvės tematika, pirmiausiai skirtas Tarptautinio religijos laisvės ir tikėjimo aljanso (angl. International Religious Freedom and Belief Alliance – IRFBA, toliau – Aljansas), kurio nare yra ir Lietuva, kasmetiniam aukšto lygio susitikimui.

Tarptautinis religijos laisvės ir tikėjimo aljansas įkurtas 2020 m. Pagrindiniai jo tikslai – akcentuoti religijos laisvę kaip fundamentalią žmogaus teisę ir dėti visas pastangas sustabdant religijos pagrindu vykdomą diskriminaciją, žudymą ir kitus prieš religines žmonių grupes vykdomus nusikaltimus bei represijas. Lietuva aljanso narė yra nuo pat įkūrimo.

Parengta pagal URM inf.


Patiko? Pasidalinkite!