Patiko? Pasidalinkite!

Po to kai Delfi portalas paskleidė tikrovės ir realybės neatitinkančią informaciją, buvo kreiptasi į žurnalistų inspekciją, kad ši ištirtų ir įpareigotų panaikinti melagingą Delfi informaciją. Tyrimas vyko 8 mėnesius.

„Į Šiaulius palaikyti teisiamojo S. Zagursko buvo atvykę ir kiti prorusiškais išsišokimais garsėjantys lietuviai – Vaidas Lekstutis, Žilvinas Razminas.

Posėdžio metu jie nevengė įžeidžių replikų, komentarų, dėl ko teismo posėdžiui pirmininkavęs teisėjas N. Masiulis buvo priverstas viešai juos sudrausminti.“

Tai yra visiškas melas ir tikrovės neatitinkanti, bei asmenis menkinanti ir žeminanti informacija. Teismo posėdyje nei Vaidas Lekstutis, nei Žilvinas Razminas nebuvo sudrausminti, ir aplamai, teismo posėdžio metu neištarė nei vieno žodžio. Vaidas Lekstutis žurnalistų etikos inspekcijai pateikė gautą Šiaulių teismo įrašą, kaip įrodymo priemonę.

Žurnalistų etikos inspektorė Gražina Ramanauskaitė atliko tyrimą

Inspektorė Gražina Ramanauskaitė nustatė, kad Delfi žurnalistei pamelavo tuomet teismo posėdyje buvę LRT žurnalistai, o ši pagal jos fantazijas ėmė ir parašė apie V.Lekstutį ir Ž.Razminą.

Siekdamas objektyvaus ir visapusiško tyrimo, žurnalistų etikos inspektorius kreipėsi i viešosios informacijos rengėją (skleideją) UAB ,,Delfi”. Paaiškinimus viešosios informacijos rengėjo (skleidėjo) vardu pateikė vyr. redaktoriaus pirmasis pavaduotojas Kęstutis Cemnolonskis.

Viešosios informacijos rengėjas (skleidėjas) paaiškinimuose pirmiausiai citavo Žurnalistės Vilmos Danauskienės paaiškinimus. Kaip nurodoma, ji apie nuosprendžio baudžiamojoje byloje skelbimą sužinojo iš savo kolegų, kurie ten buvo ir rengė laidą LRT televizijai. Paaiškinimuose teigiama, kad būtent iš kolegų sužinojo ir teisiamojo Zagursko palaikyti atėjusių pavardes – Lekstutis, Razminas, kitų kolega neatpažino, bet tas būrelis buvusių teismo posėdžio salėje buvo didesnis. Kaip nurodoma paaiškinimuose, minėta žurnalistė išgirdusi, kad teisėjas dėl iš minėtos salės dalies, kur sėdėjo šie asmenys, sklindančių replikų ir triukšmo.

Vadinasi UAB Delfi žurnalistė Vilma Danauskienė pati prigalvojo ir prikūrė apie V.Lekstučio ir Ž.Razmino įžeidžias replikas, o visą kitą perrašė iš LRT žurnalistų ir Šialių teismo pateiktos informacijos.

Taip pat Vilma Danauskienė teigia, kad skambino į Šiaulių teismą pasitikslinti informacijos, bet apie tai, kad iš Šiaulių teismo gavo patvirtinimą, kad Ž.Razminas ir V.Lekstutis buvo drausminami dėl įžeidžių replikų negavo.

Išvada tokia, Vilma Daniliauskienė pati prisifantazvo apie „Įžeidžias replikas”, kad pagražinti savo melagingą ir rašinį pritraukti daugiau rusosfobiškų skaitytojų, kurie po to komentaruose galėtų reikšti neapykantą „teisme triukšmavusiems asmenims”.

Šiaulių apylinkės teismas nurodo negalintis identifikuoti buvusių teismo stebėtojų asmenybių. Gautame atsakyme taip pat paminėta, kad iš teismo posėdžio garso įrašo girdėti ir galima suprasti, kad teisėjo įspėjimas adresuotas ne vienam teismo stebėtojui, teisėjas įspėja juos nesijuokti, nesikalbėti, nekomentuoti.

Pagal garso įrašą išaiškėjo, kad Šiaulių teisėjo įspėjimas buvo skirtas Vilmantui Povilaičiui, kuris sėdėjo pirmoje eilėje ir kelis kartus susijuokė, bei pakomentavo teisėjo žodžius.

Delfi žurnalistė greitu laiku turėtų atsidurti teisimųjų suole, nes dėl šios publikacijos greičiausiai bus kreiptasi į teismą.

Egidijus Paulauskas

 

 

 


Patiko? Pasidalinkite!