Patiko? Pasidalinkite!

Mozeris Alvis

1999 m. kovo 24 d. NATO pradėjo Jugoslavijos bombardavimo kampaniją

Štai, ką 1999 m. apie tai kalbėjo tuometis senatorius, o dabar JAV Prezidentas Joe:
“Trečias dalykas, kurį noriu jums pasakyti, yra tai, kad mes, kaip amerikiečiai, turime įsipareigojimą dėl mūsų pačių saugumo likti įsitraukę. JAV nebus saugiomis pasaulyje, jei Europa nebus saugi ir stabili. O Europa nebus stabilia, kol, galiausiai, pietryčių Europa netaps stabilia šio pasaulio dalimi. <..> Tai reiškia, turime būti įsitraukę. Įsitraukę tiek finansiškai, tiek ir karinių priemonių panaudojimo prasme tol, kol to reikės. Todėl kiekviena savo kūno ląstele reikalausiu, kad JAV būtų įsitraukusi su kariais, kurie gali šaudyti ir žudyti tam, kad būtų apgintos albanų teisės. Kai mes baigsime darbą regione… Leiskite man paaiškinti jums, ką aš turiu omenyje sakydamas “pabaigti darbą”. <..> Sąvoka “pabaigti darbą” reiškia, kad pradės augti tikros demokratinės institucijos ir visas regionas, įskaitant Kosovą, Makedoniją ir Albaniją <..> jos bus pakeliui į NATO ir ES. Nes, kol to nebus, tol nebus jokio realaus saugumo Balkanuose gyvenantiems albanams.”
“Aš pasiūliau, kad mes bombarduotume Belgradą! Aš pasiūliau, kad mes nusiųstume ten pilotus ir susprogintume visus Drinos upės tiltus! <…> Aš pasiūliau ten imtis ypatingai specialių veiksmų!”.
Video originalo kalba rasite įrašo komentaruose. Atsiprašau, jei mano, neprofesionalaus vertėjo, atliktas vertimas nėra idealiai tikslus, todėl būsiu dėkingas už pastabas, jei tokių būtų.

Žodžiai vien žodžiai, liejas jie it iš rago gausybės

Slėpė, slėpė seklumą tavo jausmų.

Slėpė, bet atėjo lemtinga minutė,

Kai nutilo gaida netikra,

Kai net žodžių visai nebėra…


Patiko? Pasidalinkite!