Patiko? Pasidalinkite!

„Medicinos įstaigoms ir mūsų visuomenei gyvybiškai svarbi e-sveikatos sistema atkurta – Registrų centro vadovybė įvykdė jiems iškeltą užduotį. Atsiprašome Lietuvos žmonių už jums kilusias problemas, rūpesčius ir sunkumus. Dėkoju už visų jūsų kantrybę, laukiant, kol galėsite naudotis jau įprastomis elektroninėmis paslaugomis, – sako sveikatos apsaugos ministro pareigas laikinai einantis teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. – Registrų centras ir toliau dirbs visą parą, kad atsiradus bet kokiems trikdžiams, jie būtų operatyviai pašalinti“.

Ministro E. Jankevičiaus teigimu, trečiadienį bus svarstomi svarbūs sprendimai, kad ateityje galimai kilus sutrikimams e-sveikatos sistemoje, gyventojai nepatirtų nepatogumų ir finansinių išlaidų, perkant kompensuojamus vaistus, o medicinos įstaigos pradėtų teikti įprastas tiesiogines paslaugas.

Vyriausybės posėdžiui bus teikiamas siūlymas pakeisti Paciento priemokos už kompensuojamuosius vaistinius preparatus ir medicinos pagalbos priemones padengimo tvarkos aprašą. Projekte numatyta, kad sutrikus e-sveikatos sistemai, kai nėra galimybės išrašyti elektroninį receptą ir patikrinti, ar pacientas turi teisę į priemokos padengimą, 75 metų ir vyresnio amžiaus asmenims kompensuojamieji vaistai būtų išduodami pateikus popierinį receptą, be jokių priemokų.

Kitiems asmenims, įrodžiusiems teisę į priemokos padengimą, susidariusias išlaidas jų prašymu padengtų Valstybinė ligonių kasa. Gyventojų nuostoliai, kuriuos jie patyrė, įsigydami kompensuojamus vaistus ar medicinos priemones tuo laiku, kai buvo sutrikusi e-sveikatos sistema, bet kuriuo atveju būtų kompensuojami.

Šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto konsultacijos medicinos įstaigose vėl galės būti teikiamos tiesiogiai, atsisakant iki šiol teikto prioriteto nuotolinėms konsultacijoms. Siekiama, kad asmenims, kuriems nėra nustatytas susirgimas užkrečiama liga ar kurie nėra įtariami šiuo susirgimu, sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarka kuo skubiau būtų atstatyta į iki pandemijos buvusią būklę.

Teisingumo ministerijos inf.


Patiko? Pasidalinkite!