Patiko? Pasidalinkite!

Seimo narių dauguma 2020.01.28 nusprendė leisti toliau teršti orą ir vandenį toksiškomis medžiagomis ir atmetė mano siūlymą įstatymu nustatyti, kad „ūkinė veikla, kurios metu deginamos šiukšlės, galima tik tokiu atveju, jeigu jos deginamos ne žemesnėje negu 1200 laipsnių Celsijaus temperatūroje“.

Už tolesnę taršą vieningai balsavo liberalai ir Gintauto Palucko socialdemokratai, absoliuti dauguma Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seimo narių. Prieš taršą vieningai pasisakė Gedimino Kirkilo socialdemokratai ir pusė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos. Likusieji balsai irgi pasidalino per pusę.

Balsavusieji prieš palaikė Aplinkos ministerijos nuostatą, kad Lietuvoje šiukšlės būtų deginamos žemiausioje Europos Sąjungos direktyvose leidžiamoje temperatūroje – 850 laipsnių Celsijaus, nes, esą, negalime pakenkti gamybai. Mokslo yra nustatyta, kad saugi deginimo temperatūra yra 1200 laipsnių.

„Kovo mėnesį šias pataisas teiksiu iš naujo ir prašysiu piliečių pagalbos“, – po balsavimo sakė Naglis Puteikis.

Jis siūlė Seimui „klaipėdietišką“ aplinkosaugos įstatymo paketą papildyti šia ir dar viena esmine pataisa: „Ūkinė veikla draudžiama, jeigu jos metu toksiškos medžiagos patenka į nuotekas arba į atmosferą.“

Pastarajai pataisai pasipriešino Seimo Aplinkos apsaugos komitetas ir Aplinkos ministerijos vadovai, aiškindami, kad tai būsianti „labai didelė žala verslui“.

Pasak Seimo nario N. Puteikio, be šių papildymų neeilinėje Seimo sesijoje priimamas aplinkosauginių įstatymų paketas lieka „bedantis“, nes taršioms įmonėms leidžiama į nuotekas leisti švinu, gyvsidabriu ir kitomis vėžį sukeliančiomis medžiagomis užterštą vandenį. Valymo įrengimai sunkiųjų metalų, plastiko likučių ir panašios taršos nepašalina, todėl ji išleidžiama į aplinką ir nuodija žmones bei gamtą.

Naglis Puteikis


Patiko? Pasidalinkite!