Patiko? Pasidalinkite!

Austrija, pirmoji iš Europos Sąjungos (ES) narių, jau šių metų liepos 2 d.  pritarė įstatymo projektui, kuriuo šioje šalyje uždraudžiama naudoti glifosatą.

Europos Komisija (EK), įtikinusi visas ES nares, 2017 metų rudenį priėmė sprendimą glifosato naudojimą ES bendrijoje nutraukti nuo 2022 – ųjų pabaigos. Taigi liko trys sezonai. 

Nors Lietuvoje kol kas neskubama uždrausti chemikalų, kurių sudėtyje yra herbicido glifosato, dar žinomo kaip raundapas, tačiau naujasis žemės ūkio ministras Andrius Palionis jau pirmąją darbo dieną sakė pritariantis, kad šiais chemikalais javai nebūtų purškiami.

„Didžiausia problema naudojant šį preparatą, kad purškiami javai dėl brandinimo“, –  sakė A. Palionis.

Kaip jau skelbta, Europos Komisija 2017 metų rudenį numatė, kad glifosatas Europos Sąjungos (ES) bendrijoje nebebus naudojamas nuo 2023 – ųjų pradžios. Šiam sprendimui pritarė ir Lietuva.

Be kita ko, EK leido valstybėms narėms pačioms nuspręsti, ar jos nori glifosato naudojimą apriboti vidaus rinkoje anksčiau.

Naujasis Lietuvos žemės ūkio ministras nelinkęs skubėti: „Jeigu būtų surastos alternatyvos, tada sutikčiau, kad uždraustume glifosato naudojimą anksčiau numatyto termino“, – pranešė „Žemės ūkio rūmai“.

„Žaliasis valstietis“ Karbauskis

Karbauskio „Agro Koncernas“ prekiauja įvairiais herbicidais – žemės nuodais, todėl greičiausiai Lietuvoje ir neskubama atsikratyti šių Žemei nuodingų chemikalų. Be to Ramūnas Karbauskis deklaruoja, kad yra pagonis, gamtatikis. Pagonių pamatinė vertybė – meilė gamtai. Ar galima jį vadinti apsimeteliu? Manau, kad galima. Joks jis ne pagonis, o tiesiog apsišaukelis ir melagis!

Panašus į Hitlerį? Kai šis arijus, kryžių ir svastiką suplakė į vieną ir „pagamino“ fašizmą.

Juozas Paulauskas

 


Patiko? Pasidalinkite!