Patiko? Pasidalinkite!

Vaikystėje dievinau pasakas ir ypač geras, nuostabias jų pabaigas. Paauglystėje buvau įsimylėjusi į pačią meilės idėją. Tapusi suaugusia moterimi, įveikusi ir visą eilę išsiskyrimų, ir daugybę širdies skausmo priepuolių, pagaliau supratau, kad už savo laimę ir pasitenkinimą gyvenimu atsakinga esu tik aš pati ir niekas daugiau. Kvaila laukti ir tikėtis, kad atjos nuostabus princas ir pavers gyvenimą žydinčiu sodu, jeigu aš pati, šito gyvenimo savininkė, nepajėgi bent jau kokį medelį tame sode pasisodinti.

Mintys apie papildomą atsakomybę dar ir už nuosavą laimę manęs ypatingai nedžiugino. Realybėje dauguma mūsų taip užsiėmę filmuose rodomos romantiškos meilės paieškomis, kad visiškai pamirštame realų gyvenimą. Pradedame tikėti, kad nepriklausomai nuo gyvenimo problemų skaičiaus, visas jas išspręs viena vienintelė tikroji meilė. Netgi visiškai suaugusios moterys pasąmoningai vis dar tiki princais, kurie jas išgelbės.

Tačiau realybė atrodo kitaip. Jūsų ta atseit tikroji meilė – tai tik dar vienas žmogus, turintis savo paties problemų bagažą. Jam tų problemų irgi pakanka per akis, kad pultų į pagalbą dar ir jums su jūsų sunkumais. O romantizuota tikrosios meilės versija pagrįsta išimtinai nesveika priklausomybės forma.

Tikra ir reali meilė panaši į visus kitus jausmus, kuriuos patiriame gyvenime. Ji gali jus aplankyti, tačiau tai ne stebuklingas vaistas nuo visų blogybių.

Daugelis mūsų kuria gyvenimą, remdamiesi išimtinai romantikos idėjomis. Tokia priklausomybė, beje, galiausiai santykius ir sunaikina. Žmonės virsta įkyriais ne vien dėl to, kad pavydi, bet ir dėl to, kad visas jų pasaulis sukasi aplink partnerį, ir jeigu tas partneris staiga netgi trumpam išnyksta, žmogus jaučiasi pasimetęs ir pasiklydęs. Ir tai pagrindinė priežastis, dėl kurios jūs kaip asmenybė turite būti nepriklausomas ir savarankiškas.

Turime turėti draugų, hobių, interesų, turime užsiimti aktyvia visuomenine veikla už šeimos ir santykių su partneriu ribų. Šitokiu būdu visada bus ką papasakoti savo išrinktiesiems, bus kuo su jais dalintis, užuot kiekvieną vakarą pasitikus su šviežiais kotletais ir iki šleikštulio įkyrėjusiu klausimu: „Kaip šiandien sekėsi?“

Pilnavertis, kokybiškas ir turiningas gyvenimas nesusijęs su santykiais ar jų neturėjimu.

Be galo puiku, kai turite „savo“ žmogų, su kuriuo galima pasidalinti džiaugsmais ir liūdesiu. Bet jeigu grindžiate laimę ir pasitenkinimą gyvenimu vien tik santykiais su mylimuoju, toks elgesys labai greitai nuvargins ir jus, ir partnerį. Mažai kam norisi tapti atsakingu už svetimą gyvenimą ar laimę. O santykiai laimės negarantuoja. Jūsų laimė – jūsų asmeninė atsakomybė. Nors ypatingai sunkiomis dienomis išties galima atsiremti į patikimą partnerio petį.

O likusiu laiku išmokite būti nepriklausoma ir pasikliauti tik savimi – kontroliuojant savo gyvenimą ir sprendžiant savo problemas.

seimairnamai.eu


Patiko? Pasidalinkite!