Patiko? Pasidalinkite!

Dėl Turkijos užsispyrimo pirkti iš Rusijos raketų sistemas S-400 JAV nebeleidžia turkų pilotams skraidyti Lockheed Martin F-35 naikintuvais. „Nenorime, kad F-35 atsidurtų pernelyg arti S-400, nes tokiu atveju gali būti atskleistos F-35 konstrukcijos detalės“, – paaiškino Jungtinių Valstijų gynybos sekretoriaus pavaduotoja Ellen Lord.

Pastaruoju metu JAV švaistosi sankcijomis ir draudimais į kairę ir į dešinę: Rusijai, Kinijai, Iranui, Turkijai, taip pat pagrasino Europos Sąjungos valstybėms, palaikančioms Irano branduolinę sutartį.

JAV atstovai Turkijai užsiminė, kad ji gali būti išmesta iš NATO.

Turkijos valdžia atkirto, kad bet kokie grasinimai ir sankcijos Turkijai yra visiškai nepriimtinas dalykas. Turkijos prezidentas Receppas Tayyipas Erdoganas pareiškė, kad jo šalis pasiryžusi užbaigti sandorį dėl S-400.

Lietuva greitu laiku turėtų gauti signalą, pradėti „loti” ant Turkijos. Neatmestinas variantas, kad Turkija bus paskelbta Lietuvos nacionalinio saugumo grėsmė ir turistams bus rekomenduojama nevykti į šią šalį. Visą šitą informaciją, savo pranešimuose greičiausiai informuos – L. Kasčiūnas ir A. Ažubalis, o po to per LRT apie tai bus informuota ir perspėta Lietuvos visuomenė.

BBC ir  aljazeera.com inf.


Patiko? Pasidalinkite!