Patiko? Pasidalinkite!

Donaldas Trampas sutiko susitikti su Kim Jong-unu, kad galėtų derėtis dėl Šiaurės Korėjos branduolinės programos, praneša “The New York Times”. Pasak leidimo, JAV prezidento susitikimas su Šiaurės Korėjos lyderiu, kuris vyks per artimiausius du mėnesius, yra ” kaip įdomus azartinis žaidimas”.

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-unas pasiūlė Donaldui Trampui susitikti dėl Šiaurės Korėjos branduolinės programos, praneša The New York Times. JAV prezidentas, kaip teigė Baltieji rūmai, pritarė šiam pasiūlymui. Ši ” drąsi diplomatinė iniciatyva ” sutelks du ” nepaprastus ” lyderius, kurie anksčiau grasino vienas kitą karu.

Pietų Korėjos atstovas Chon Yi Yong žurnalistams sakė, kad abiejų valstybių vadovai susitiks per artimiausius du mėnesius.

Donaldas Trumpas “Twitteryje” išreiškė optimistiškumą dėl artėjančio susitikimo, pabrėždamas, kad Kim Jong-unas kalbėjo su Pietų Korėjos atstovais apie ” branduolinio ginklo neužmiršimą “.

“Be to, šiuo laiku Šiaurės Korėja neatliks jokių raketų bandymų “, – pridūrė JAV prezidentas. ” Buvo padaryta didelė pažanga, tačiau sankcijos bus taikomos tol, kol bus pasiektas susitarimas. Šiuo metu planuojamas susitikimas . ”

Susitikimas su Šiaurės Korėjos lyderiu didžiulis gestas iš Trampo pusės. Tačiau abu lyderiai linkę ” drąsiai ir dramatiškai žengti”, todėl jų derybos gali pakrypti neprognozuojama linkme, pabrėžia spauda.

bukimevieningi.lt inf. pagal “New York Times”

 

 


Patiko? Pasidalinkite!