Patiko? Pasidalinkite!

ETPA pirmininkas Hendrikas Damsas pažymėjo, kad tolimesniam bendram darbui šalys turi aptarti opiausius klausimus

Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos (ETPA) pirmininkas Hendrikas Damsas sakė interviu laikraščiui “Izvestija”, kad galėtų tarpininkauti sprendžiant Rusijos ir “Baltic Plus” grupės, kuriai priklauso Lietuva, Latvija, Estija, Ukraina ir Gruzija, konfliktą.

“Žinoma, norėčiau, kad prie vieno stalo būtų galima surinkti žmones aptarti opiausias problemas. Ir tai aš planuoju padaryti ateityje”, — sakė jis.

Ar rezultatas bus sėkmingas, ar ne, sužinosime vėliau, pridūrė Damsas.Atsakydamas į žurnalisto klausimą, kada gali įvykti toks susitikimas, ETPA pirmininkas konkrečios datos nenurodė. Damsas pažymėjo, kad visos asamblėjos šalys jam yra lygios ir jis neturi teisės “diktuoti delegatams, ką jiems reikia galvoti ir pasakyti”.

ETPA žiemos sesija Strasbūre vyksta nuo sausio 27 iki sausio 31 dienos. Pirmąją sesijos dieną Lietuvos atstovas Emanuelis Zingeris užginčijo Rusijos delegacijos įgaliojimus. Jam pritarė mažiausiai 30 deputatų iš penkių nacionalinių delegacijų.

Vėliau asamblėjoje įvyko balsavimas, kuriame parlamentarai patvirtino Rusijos delegacijos įgaliojimus. Rusijos valstybės Dūmos užsienio reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis teigė, kad grupė “Baltic Plus” liko mažumoje su savo rusofobija.2019 metų vasarą ETPA visiškai patvirtino Rusijos delegacijos įgaliojimus, kurių ji neteko dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą nuo 2014 metų.

Iš pradžių Rusija liovėsi prašyti akredituoti savo atstovus, o nuo 2017 metų visiškai mokėti įmokas organizacijai, reikalaudama visiškai atkurti įgaliojimus.Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas pažymėjo, kad Baltijos šalys, Lenkija, Gruzija ir Ukraina traukia ETPA į praeitį. Jo manymu, šios valstybės nori gyventi kieno nors sąskaita ir nenori pasirūpinti savimi pačios.

Grupę “Baltic Plus” vienija priešiškumas Rusijai

Interviu “Sputnik Lietuva” politikos analitikas ir žurnalistas Jurijus Svetovas pažymėjo, kad Europos politikai jau pavargo nuo Baltijos šalių ir Ukrainos isterijos, nes pasaulyje yra rimtesnių problemų. Tuo pat metu jis pridūrė, kad Rusija į ETPA biudžetą įneša daugiau pinigų nei valstybės, kurios piktinasi jos buvimu.

Viena bėda, Henrikas dundukas, arba apsimeta, kad nesupranta

Henrikas Damsas galimai yra visiškas dundukas, kuris nesupranta, kad Lietuva, Latvija, Estija, Ukraina ir Gruzija yra JAV diktuojamos politikos marionetės. Arba, jis yra eilinis smegenų plovėjas, kuris vaidina taikdarį.

Parengta pagal SN inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!