Patiko? Pasidalinkite!

Statistikos departamentas nenurodo, iš kurių šalių atvyksta žmonės. Lietuvoje ketvirtą mėnesį iš eilės fiksuojamas teigiamas migracijos rodiklis, rodo Statistikos departamento duomenys.

Preliminariais duomenimis, gegužę į Lietuvą imigravo 4 472 žmonės, o emigravo 3 177 žmonės. Iš viso nuo metų pradžios į Lietuvą persikėlė 18 893 žmonės. Tuo tarpu 15 996 žmonės išvyko iš Lietuvos.Tačiau Statistikos departamentas nenurodo, iš kurių šalių atvyksta žmonės.

Balandžio pradžioje Lietuvoje buvo Supaprastinta prašymo dėl leidimo laikinai gyventi Lietuvoje pateikimo tvarka. Dabar dokumentų priėmimas galimas ne tik apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų migracijos padaliniuose, bet ir Visagino, Elektrėnų, Šalčininkų, Švenčionių ir Ukmergės migracijos padaliniuose, nepriklausomai nuo ketinamos deklaruoti gyvenamosios vietos.

Be to, Lietuvoje patvirtintas pasiūlymas įvesti kvotas migrantams iš trečiųjų šalių, atvykstančių į šalį dirbti. Pirmoji kvota užsieniečiams, norintiems dirbti Lietuvoje, gali būti nustatyta 2021 metais.Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Lietuvoje pirmą kartą nuo 2001 metų išaugo nuolatinių gyventojų skaičius. Gegužės pradžioje Lietuvoje buvo užregistruota 150 nuolatinių gyventojų daugiau nei balandžio pradžioje — tada jų buvo du milijonai 790 tūkstančių žmonių.

Pastaraisiais metais Lietuvos gyventojų skaičius mažėja. Praėjusiais metais iš respublikos išvyko 32,2 tūkst. žmonių. Kai kurie ekspertai mano, kad lietuviai išvažiuoja ieškodami geresnio gyvenimo kitose Europos Sąjungos šalyse. Be to, paskatinti gyventojus emigruoti gali Lietuvos vyriausybės įvairiose srityse vykdomos struktūrinės reformos.

Darbo rinkos instituto vadovas profesorius Boguslavas Gruževskis pareiškė, kad Lietuvos gyventojų skaičius gali išaugti iki trijų milijonų žmonių, tačiau tai įmanoma tik imigracijos iš trečiųjų šalių dėka.

Parengta pagal stat.gov.lt ir sputniknews.lt inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!