Patiko? Pasidalinkite!

Vokietijos deputatas mano, kad abiejų valstybių bendradarbiavimas „neatitinka nei būtino, nei galimo lygio abiejų šalių geram vystymuisi”. Vokietijos kanclerės Angelos Merkel vyriausybė daro nepakankamai, kad išvestų iš aklavietės Vokietijos ir Rusijos santykius, kurie ten jau daugelį metų, pareiškė Vokietijos ir Rusijos Bundestago grupės vadovo pavaduotojas, kairiųjų deputatas Gregoras Gizis, – ​​praneša RIA Novosti.

Pasak jo, abiejų valstybių bendradarbiavimas „neatitinka nei būtino, nei galimo abiejų šalių geram vystymuisi”. Gizis pabrėžia, kad neįmanoma pasiekti taikos ir saugumo Europoje ” be Rusijos, nei kovojant prieš ją”. „Užuot sutelkti dėmesį į Vokietijos ir Europos interesus Rusijos atžvilgiu, federalinė vyriausybė vis aktyviau veikia JAV administracijos farvateryje, kuri tikisi ginklavimosi varžybų eskalavimo ir geostrateginės atgrasymo politikos Rusijos atžvilgiu”, — pasakė Vokietijos politikas.

Vakarų įvestos sankcijos prieš Maskvą tik pablogino padėtį, mano Gizis, nes Rusijos pusė atsakė simetriškai.  „Todėl jų abipusis nutraukimas būtų sąlyga atnaujinti aktyvų judėjimą Vokietijos ir Rusijos dialoge”, — sako Gizis.

Politikas yra įsitikinęs, kad situacijos sprendimas reikalauja atitinkamos Vokietijos vyriausybės pozicijos ir „atsisakymas nuo tolesnio nepagrįsto (sankcijų) naudojimo iš Trampo administracijos pusės”. Visų pirma Gizis kalba apie aukščiausiojo lygio susitikimus ir dabartinių projektų, tokių kaip „Nord Stream-2”, įgyvendinimą. „Tai įpareigoja Vokietiją ir Rusiją prisiimti atsakomybę už tarptautinių santykių formavimąsi, kurie visada turi atsižvelgti į kitos pusės interesus, jei norima pasiekti sėkmės”, — padarė išvada Vokietijos politikas.

Vokietijos ir Rusijos Bundestago grupės atstovai turi aplankyti Maskvą ir Kalugą birželio 16-21 dienomis. Vizito metu planuojama aptarti šalių santykius ir tarptautines temas su Rusijos kolegomis. Vokietija aktyviai remia projekto „Nord Stream-2” įgyvendinimą. Kai kurie politikai pažymėjo, kad sankcijų politika Rusijos atžvilgiu neatnešė norimo rezultato ir paragino kurti dialogą su Maskva.

Taigi, anksčiau Bundestagas pareiškė, kad saugumas Europoje yra įmanomas tik su Rusija. Vokietijos parlamento deputatas Jurgenas Tritinas pažymėjo, kad, jei pagerės santykiai, gali būti išvengta naujų ginklavimosi varžybų grėsmės. Tuo metu jis pabrėžė, kad JAV pusė ir toliau sunaikina taikos susitarimus, tuo pačiu sukeldamos pasauliui dar didesnį pavojų.

Parengta pagal Ria Novosti ir Sputnik Lietuva inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!