Patiko? Pasidalinkite!

Subjuro nuotaika? Maisto produktai, kurie skatina vadinamojo laimės hormono gamybą žmogaus organizme.

Aitrioji paprika. Liežuviu pajutus aitrumą, kapsaicino sukeliamą nudegimą, išskiriamas endorfinas (vadinamas laimės hormonu) tam, kad numalšintumėte netikrą skausmą.

Moliūgas. Jame gausu geležies ir vitamino B6, o šios medžiagos kraujyje esantį cukrų paverčia gliukoze. Gliukozė, žinoma, yra vienas geriausių geros nuotaikos užtaisų. Beje, uogos turi tokį patį poveikį.

Anakardžių riešutai. Juose esantis triptofanas transformuojasi į gerą nuotaiką. Taip pat rekomenduojami ir lazdyno riešutai, kuriuose esančios rūgštys omega-3 padeda apsisaugoti nuo nuotaikos svyravimo.

Bananai. Reguliariai valgant bananų, daug paprasčiau atsikratyti streso. Taip pat bananuose gausu angliavandenių, kurie gamina serotoniną – medžiagą, sukeliančia laimės jausmą.

Medus. Šis produktas taip pat turi angliavandenių, tačiau, norint pataisyti nuotaiką, medų skanauti reiktų vieną, nemaišyti su kitais maisto produktais ar gėrimais.

Avokadai. Tai ne tik odos grožio šaltinis ir produktas, kuris padeda sustiprinti plaukus bei nagus. Avokado minkštime gausu serotonino, vadinamo laimės hormonu.

Avižų kruopos. Jose esantys naudingi mikroelementai, angliavandeniai bei vitaminai (B1, B6) pakelia tonusą, suteikia energijos. Valgydami avižų košę užsitikrinsite reikiama cukraus kiekį kraujyje. Įprotis pagardinti košę uogomis garantuos gerą nuotaiką, nes padės cukrų paversti gliukoze.

Ananasai. Ananasuose esantis vitaminas C ne tik padeda stiprinti imuninę sistemą, bet ir suteikia gyvybingumo. Taip pat šis vaisius – serotonino šaltinis.

Aldas Jurgelis

 

 


Patiko? Pasidalinkite!