Patiko? Pasidalinkite!

Laisvos ir nepriklausomos Lietuvos pasiekimai- sunaikinti kaimai. Lietuva yra sparčiai nykstanti šalis – taip rodo Europos Komisijos duomenys. Emigracijos mastai stulbinantys, o politikų pažadai prikelti sunaikintus kaimus lieka pažadais.

Taigi tokie šalies kaimai, kaip Lūšė, netrukus gali likti tik prisiminimuose.

LŪŠĖ- RYTINĖ, kaimas Židikų seniūnijoje, 22 km į šiaurės vakarus nuo Mažeikių, 6 km į šiaurę nuo Židikų, prie Mažeikių-Liepojos geležinkelio, įsispraudęs į Ritinės kaimo ribas. Oficialiuose dokumentuose Lūšė tapatinama su Ritinės kaimu. Yra girininkija, medicinos punktas (2004 m. buvo prisirašę 237 gyventojai).

Kaimas pradėjo formuotis Lūšėje atidarius geležinkelio stotį, kuri buvo paskutinė Lietuvos-Latvijos pasienyje. Tarpukaryje Lūšėje buvo keletą krautuvių, 2 restoranai, pašto agentūra, vaistinė, 2 komplektų pradžios mokykla, muito kontrolės ir sienos pereinamasis punktas, „Maisto” bekonų priėmimo punktas, Ylakių žemės ūkio kooperatyvo sandėlis, ugniagesių šaulių komanda, pieno perdirbimo bendrovė „Žemaitija” (įsteigta 1931 m.; 1933 05 pastatyta Lietuvoje pirmoji standartinė garinė pieninė už 57.000 Lt.), atidaryta keletą pieno nugriebimo punktų. 1939 m. seimo atstovas Adomkavičius Lūšėje pastatė modernius namus ir įrengė vaistinę. Anksčiau ši vaistinė buvo Pikeliuose.

 

 

bukimevieningi.lt inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!