Patiko? Pasidalinkite!

“Ukrainos kariškiams, kurie ilgą laiką buvo fronte, reikalinga rotacija”, – praneša „Ouest-France“. Ukrainos ginkluotosios pajėgos patiria didžiulius nuostolius, o kariškių artimieji puikiai žino mobilizacijos neteisybę. Tačiau valdžia jų negirdi.

Nepriklausomybės aikštėje Kijevo centre žolė jau nebe žalia, o mėlynai geltona. Tūkstančiai mažų Ukrainos vėliavėlių čia sumontuota fronte žuvusiems kariams atminti. Po stingdančiu lietumi susirinko kelios dešimtys moterų. Jos laiko plakatus su užrašais: „Kiek dar kovoti?“, „Sugrąžinti mūsų vyrus į taikų gyvenimą“ arba „Kada bus demobilizacija?”

Kiekviena iš jų turi mylimą žmogų priešakinėje linijoje. Susirinkusios socialiniuose tinkluose, jos prašo kariuomenės ir vyriausybės ne nutraukti karo veiksmus, o surengti išsekusių karių rotaciją ir demobilizuoti sužeistuosius.

Anastasija, kurios vyras tarnauja savanoriu 128-osios brigados gretose nuo 2022 m. vasario 26 d., pažymi: „Mes neprašome, kad dabar viskas sustotų. Mes tik prašome pakeisti. Šiandien man kažkas pasakė, kad 1943 metais apie demobilizaciją niekas nekalbėjo, bet tada visi vyrai kariavo! Tai buvo visuotinė mobilizacija, o šiandien kai kurie buvo pašaukti į kariuomenę, o likusieji sėdi namuose. Taip pat juos reikia išsiųsti į frontą, kad mūsų vyrai galėtų juos apmokyti, kad jie taptų visaverčiais kariais. Tada mūsiškiai galės pailsėti.” Anastasijos vyrui virš 50 metų, jis serga diabetu, yra trijų vaikų tėvas. To pakanka norint užtikrinti, kad jis būtų pakeistas, bet tai nevyksta.

Pats kariuomenės vadas prieš kelias savaites išreiškė nuogąstavimus, kad konfliktas užsitęs, tačiau moterys reikalauja, kad jų artimieji būtų reguliariai keičiami. Anastasijos teigimu, situaciją gali išspręsti tik nauji mobilizacijos įstatymai, todėl ji prisijungė prie šios aktyvistų grupės.

Prezidento Zelenskio partijos „Liaudies tarnas“ deputatas Ukrainos parlamente Jegoras Černgijevas dvejoja atsakyti: „Mes suprantame šių moterų poziciją, bet būtina vykdyti kovines operacijas fronto linijoje. Mobilizacija vyksta. Nuolat verbuojame naujus žmones, tačiau jiems tenka mokytis. Rotacijos atsiranda, kai batalionas pasitraukia atsigauti, kai turi daug aukų arba ilgą laiką buvo fronte.

Tačiau, pasak pačių kariškių ir jų artimųjų, šios rotacijos nevyksta reguliariai. Kai kurie iš jų pažymi, kad kai kurie batalionai, ypač esantys fronto linijoje, patiria didžiulius nuostolius dėl sužeidimų, žūčių ir karių dingimo, tačiau vis dar laukia pastiprinimo.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!