Patiko? Pasidalinkite!

Dokumentinio filmo apie Tarybų Sąjungą sugriovusio Lietuvos prezidentą Vytautą Landsbergį kūrėjas, režisierius Sergejus Loznica šalinamas iš Ukrainos kino akademijos.

Apie tai visuomeniniuose tinkluose pranešė pati akademija, nurodžiusi, kad Rusijos pradėto plataus masto karo Ukrainoje šalis turi būti saugoma „visais frontais, ypač kultūros“.

„Europos ir viso pasaulio šalys turėtų turėti išsamų ir vienareikšmišką vaizdą apie tai, ką šalis agresorė daro Ukrainoje. Taigi kiekvienas ukrainietis dabar yra savo šalies ambasadorius. Ypatinga atsakomybė dabar tenka užsienyje gerai žinomiems kūrybinių industrijų ekspertams. Jų pozicija turi būti aiški ir nedviprasmiška“, – parašyta akademijos pranešime visuomenei.

Milžiniško pasisekimo Lietuvoje sulaukusio filmo „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ režisieriaus šalinimo iš akademijos priežastis atskleidė šios institucijos pirmininkas Filipas Iljenka.

„Su nerimu stebiu, kaip pagrindiniu visuomeniniu Ukrainos kinematografų bendruomenės atstovu Europoje ir pasaulyje tampa Sergejus Loznica, kuris jau seniai gyvena už mūsų šalies ribų, tačiau skelbiasi šio karo „auka“ ir taip bando viešai kalbėti tikrų jo aukų vardu“, – visuomeniniuose tinkluose parašė F. Iljenka.

Pasak F. Iljenkos, S. Loznica nepritarė raginimui boikotuoti rusų kiną pirmosiomis karo dienomis.

„Vienas iš S. Loznicos argumentų savo interviu – niekas nesirenka, kur gimti, o vienokia ar kitokia pilietybė tėra loterija. Na, ši tezė iš esmės tinka ir pačiam S. Loznicai. Jis tikrai niekada nepriklausė Ukrainos kinematografininkų bendruomenei ir Ukrainos kultūrai. O S. Loznica mini savo „loterijos bilietą“ Ukrainos pilietybės forma, dažniausiai dėl konjunktūros, taip pat ir siekdamas gauti valstybės finansavimą savo projektams. Juk ir pats S.Loznica savo interviu atpažįsta save kaip rusiškos kultūros žmogų, ką liudija visi jo darbai“, – į miltus S. Loznicą sumalė F. Iljenka.

Jo nuomone, S. Loznicos vieša pozicija kenkia Ukrainos kino akademijos reputacijai, verčia suabejoti Ukrainos kino bendruomenės vienybe ir iškreipia pasaulio visuomenės suvokimą apie akademijos požiūrį į rusų kultūrą agresyviame kare, keliančiame grėsmę milijonų žmonių gyvybėms ir šalies laisvei.

„Sergejaus Loznicos pašalinimas iš Ukrainos kino akademijos neleidžia S. Loznicos pozicionuoti žiniasklaidos lauke kaip Ukrainos kino kalbėtojo, o jo nuomonė taps tokia, kokia yra iš tikrųjų – ypatingu Rusijos kultūrinio imperializmo agonijos atveju. Mūsų raginimas boikotuoti rusišką kiną iš tikrųjų turi būti susijęs ir su Sergejumi Loznica – Rusijos kultūros žmogumi, kuris atsitiktinai tapo Ukrainos piliečiu. Atėjo laikas iškiliam rusų režisieriui vėl susijungti su didžiuoju Rusijos kultūros laivu. Neabejoju, kad ten jo laukia VIP kajutė“, – visuomeniniuose tinkluose parašė F. Iljenka.

Ar jau atšauktos vatniko S. Loznicos filmo apie V. Landsbergį peržiūros Lietuvoje, kol kas neskelbiama.

P. S. Vatos sukurto filmo apie prezidentą V. Landsbergį anonsas:

ekspertai.eu


Patiko? Pasidalinkite!