Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos gamintojai šių metų birželio mėnesį eksportavo per 30 proc. daugiau gyvūninės kilmės maisto produktų nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, šiais metais eksportuota daugiau kaip 1,8 tūkst. mėsos, pieno, žuvies, jų konservų bei kitų produktų siuntų.

„Didelę įtaką eksportuojančių žemės ūkio ir maisto sektoriaus įmonių sėkmei turi jų produkcijos konkurencingumas, gebėjimas tinkamai pasirengti bei prisitaikyti tiek prie ES, tiek ir ne ES šalių keliamų griežtų maisto saugos ir kokybės reikalavimų.

Galime tik pasidžiaugti nuosekliai didėjančiu eksportu į Ukrainą, Baltarusiją, Italiją, Moldovą, Kiniją, Norvegiją, Indoneziją, kur iškeliauja didelę pridėtinę vertę maisto gamybos grandinėje turintys lietuviškos kilmės produktai – mėsa ir jos gaminiai, taip pat žuvis, pieno produktai. Džiugina ir tai, kad į ne vieną milijoną vartotojų turinčias valstybes pastaruoju metu daugiau išvežama ne gyvų gyvūnų, o mėsos bei jos produktų“, – komentavo VMVT direktorius Darius Remeika.

Šiuo metu maisto produktus, pašarus Lietuvos gamintojai eksportuoja į daugiau kaip 150 pasaulio valstybių, o VMVT siekia operatyviai spręsti klausimus, suderinti veterinarinius reikalavimus gyvūninių produktų eksportui, kad šalies įmonės galėtų kuo labiau įsitvirtinti užsienio rinkose.

VMVT duomenimis, šį birželį stebimas visų lietuviškų mėsos gaminių eksporto augimas – palyginti su 2019 m. jis padidėjo net 56 proc., o daugiausia buvo eksportuota paukštienos (918 t) ir jautienos (233 t). Tokį eksporto augimą labiausiai nulėmė padidėję paukštienos eksporto kiekiai į Gruziją (209 t), Baltarusiją (200 t), Kazachstaną (160 t). Daugiausia jautienos buvo eksportuota į Norvegiją (120 t), taip pat Ukrainą (63 t) ir Kiniją (52 t).

Pieno produktų lyginant su 2019 m. eksportuota daugiau kaip 33 proc. (iš viso 9,6 tūkst. t). Be to, itin aktyviai savo produkciją eksportavo žuvies gamintojai – jos kiekiai birželį buvo beveik dvigubai didesni nei pernai (5,9 tūkst. t). Kone dvigubai daugiau žuvies buvo eksportuota į Ukrainą (5 tūkst. t) bei Moldovą (600 t). Taip pat išaugo žuvų konservų eksporto kiekiai, šių gaminių daugiausiai teko Jungtinių Arabų Emyratų rinkai (96 t).

VMVT inf.


Patiko? Pasidalinkite!