Patiko? Pasidalinkite!

Centrinės žvalgybos agentūra (CŽV) kišosi į rinkimus įvairiose šalyse nuo pat jos įkūrimo, rašoma laikraštyje “New York Times.

JAV specialusis prokuroras Robertas Mulleris penktadienį pateikė 13-ai rusų piliečių bei trims Rusijos kompanijoms kaltinamus už “slaptą susitarimą prieš JAV” ir apkaltino “sukčiavimu”.

“Mes tuo užsiiminėdavome nuo tada, kai buvo įkurta CŽV 1947 m … Mes naudojome plakatus, brošiūras, išsiuntinėdavome reklamines medžiagas, ir tt. Mes dėdavome klaidingą informaciją užsienio laikraščiuose.” – teigė Locke’as  Johnsonas, kuris pradėjo savo karjerą Senate 70-ais ir dirbo su CŽV medžiagos tyrimu.

Kaip rašoma straipsnyje, JAV dėka CŽV iš postų išvertė išrinktus lyderius Irane, Gvatemaloje 1950m. ir 1960m. organizavo perversmus kitose šalyse. CŽV taip pat organizavo politines žmogžudystes dėl politinių priežasčių ir remė antikomunistines vyriausybes Lotynų Amerikoje, Afrikoje ir Azijoje.

Dovas Levinas iš Carnegie Mellon universiteto suskaičiavo 81 atvejus, kai JAV kišosi į svetimų šalių rinkimus. Pasak leidinio, JAV įsikišo į Rusijos rinkimus 1996 metais, iš baimės, kad Komunistų partijos lyderis Genadijus Zyuganovas laimės prieš Borisą Jelciną.

JAV kongresas atlieka tyrimą, dėl Rusijos kišimosi į JAV prezidento rinkimus. Panašius tyrimus, taip pat atlieka FTB. Amerikos žiniasklaidoje reguliariai pateikiamos nuorodos į neužvardytus šaltinius apie “Trump” rinkimų būstinės narių kontaktus su Rusijos pareigūnais ir verslininkais.

Rusija pakartotinai atmetė kaltinimus dėl kišimosi į JAV rinkimus, Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas pavadino juos “visiškai nepagrįstais”.

 


Patiko? Pasidalinkite!