Patiko? Pasidalinkite!

Karo korespondentas Andrijus Rudenko parodė pirmuosius kadrus iš Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karių sulaikymo vietos. Žurnalistas pasakojo, kad tą vietą, kur dabar yra ukrainiečių karo belaisviai, aplankė Donecko Liaudies Respublikos (DLR) teisingumo ministras Jurijus Sirovatko. Rudenkos teigimu, šioje vietoje laikoma 2300 Ukrainos Azovo bataliono karių, iš viso 2511 belaisvių, tarp kurių Nacionalinės gvardijos ir Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kovotojai.

„Evakuacija“, anot Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio, buvo sėkminga, į vieną iš DLR kalėjimų“, – pranešime rašė kariuomenės vadas.

Gegužės 26 d. Luhansko Liaudies Respublikos (LLR) ambasadorius Rusijoje Rodionas Mirošnikas pranešė, kad Donbaso respublikose yra apie 8000 nelaisvėje paimtų Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karių.

Vėliau tą pačią dieną DLR Liaudies milicija Azovostalio gamykloje rado grupę Ukrainos karių, kurie pasidavimo metu pasislėpė arba pasiklydo. Jie buvo sulaikyti ir išsiųsti į laikino sulaikymo vietą.

Vaizdo įraše paskelbta keletas įdomių detalių. Pas sulaikytuosius Azovo karius rasta daug pinigų užsienio valiuta: doleriais, eurais ir grivinomis. Dar įdomesnė detalė yra ta, kad praktiškai pas visus Azovo karius buvo rasta aukso dirbinių su etiketėmis, kaip teigia Jurijus Sirovatko.

Jis pridūrė, kad sulaikytieji Azovo kariai nebeskaitomi belaisviais, jų statusas pakeistas į kalinių ir jie bus teisiami. Apie Azovo būrius surinkta tomai medžiagos ir jiems gresia nuo 15 metų laisvės atėmimo iki griežčiausios mirties bausmės. Azovo kariai kaltinami LLR ir DLR nekaltų žmonių, tame tarpe, vaikų nužudymais. Kaip teigia J. Sirovatko, apie Azovo karius yra surinkta labai daug medžiagos: kaip jie, apšaudydami LLR ir DLR žmones, viešino vaizdo medžiagą socialiniuose tinkluose ir tuo puikavosi.

 


Patiko? Pasidalinkite!