Patiko? Pasidalinkite!

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) praneša, kad per keturis vakcinacijos nuo COVID-19 ligos pradžios (nuo gruodžio 27 dienos iki balandžio 30 dienos) mėnesius sulaukė 2 579 pranešimų apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas (ĮNR) į vakciną. ĮNR pranešimai sudaro 0,27 procento nuo bendro vakcinacijų skaičiaus (sunaudotas vakcinos dozių skaičius balandžio 30 dieną siekė –  955 921 dozes). 

Atkreipiame dėmesį, kad per visą šį laiką žmonės buvo skiepijami keturiomis Lietuvos rinkoje esančiomis vakcinomis.

VVKT ketvirtąjį vakcinacijos mėnesį gavo 837 pranešimus apie Lietuvoje pasireiškusias įtariamas nepageidaujama reakcijas (ĮNR), susijusias su vakcinų nuo COVID-19 ligos vartojimu.  Po vakcinos „Comirnaty“ vartojimo buvo gauta 218 pranešimų apie ĮNR; po vakcinos „COVID-19 Vaccine Moderna“ vartojimo  buvo gauti 58 pranešimai apie ĮNR, po vakcinos „Vaxzevria“ gauti 559 pranešimai apie ĮNR. 2 pranešimuose apie ĮNR vakcinos pavadinimas nebuvo nurodytas. Dėl vakcinos „COVID-19 Vaccine Janssen“ ĮNR pranešimų VVKT kol kas nėra gavusi. Šia vakcina žmonės pradėti skiepyti balandžio pabaigoje.

795 pranešimai yra klasifikuojami kaip lengvi ar vidutinio sunkumo, 42 – kaip sunkūs. Moterys pateikė daugiau pranešimų apie ĮNR nei vyrai – atitinkamai 613 ir 224 pranešimus. ĮNR pranešimus pateikusių asmenų amžiaus ribos – 18-95 metai. Iš sveikatos priežiūros specialistų gautų pranešimų skaičius siekia  54, iš pacientų – 760,  23 pranešimai gauti iš „Eudravigilance“ duomenų bazės.

Pagrindiniai nuo COVID-19 ligos paskiepytų žmonių pranešimai, kurių sulaukė VVKT, kaip ir ankstesniais mėnesiais išlieka panašūs – tai skausmas, patinimas ir paraudimas injekcijos vietoje, rankos skausmas, šaltkrėtis, galvos skausmas, bėrimas ir karščiavimas. Dažniausiais šios reakcijos buvo lengvos arba vidutinio sunkumo ir praeidavo po kelių dienų.

VVKT inf.


Patiko? Pasidalinkite!