Patiko? Pasidalinkite!

Anot Ukrainos parlamentaro Davido Žvanijos perversmo metu pinigai ir ginklai buvo perduoti per Lietuvos ambasadą. Politikas teigė, kad turi įrodymų, patvirtinančių jo žodžius

Vienas iš išorinių Ukrainos valstybės perversmo finansavimo ir ginklų šaltinių buvo Lietuvos ambasada, sakė buvęs Ukrainos Aukščiausiosios Rados narys iš Regionų partijos frakcijos Davidas Žvanija. Apie tai jis kalbėjo vaizdo pranešime, kuris paskelbtas jo YouTube kanale.

Buvęs parlamentaras pripažino, kad 2014 metais kartu su buvusiu Ukrainos užsienio reikalų ministru Pavelu Klimkinu jis penkių milijonų eurų kyšiu papirko Europos pareigūną už Petro Porošenkos kandidatūros palaikymą prezidento rinkimuose. Anot jo, Ukrainoje įvyko suplanuotas valdžios užgrobimas.

“Valdžios užgrobimas buvo finansuojamas keliais būdais. Vienas iš išorinių šaltinių buvo Lietuvos ambasada, per kurią buvo pervedami pinigai ir ginklai, o vidinis kanalas buvo “Diamantbank”. Turiu dokumentinių įrodymų, patvirtinančių mano žodžius”, — sakė jis.

Žvanija paragino generalinę prokurorę Iriną Venediktovą pradėti baudžiamąsias bylas ir iškviesti jį apklausai. Anot buvusio deputato, “ukrainiečiai turėtų pagaliau išsiaiškinti tiesą”.

Ne paslaptis, kad Euromaidane dalyvavo Vytautas Landsbergis, kuris ragino kelti maidanus (sukilimus) visoje Ukrainoje.

Komisijos tyrimo išvados: 75 proc. Ukrainos Maidano aukų buvo nušauti iš snaiperinių šautuvų. Kažin ar Lietuvos sisteminėje žiniasklaidoje apskritai bus paminėti tragiški Odesos įvykiai, kuomet Ukrainos patriotais save vadinantys politikieriai, veikiantys išvien su  radikaliais nacionalistais iš Rusijoje uždraustos nacistinės organizacijos „Dešiniojo Sektoriaus“ profsąjungų rūmuose tyčia buvo sukėlė gaisrą, kuriame buvo sudeginti gyvi žmonės.

Tačiau kaip vėliau paaiškėjo iš lavonų tyrimo bei liudininkų parodymų, gaisras tebuvo priedanga, o iš tikrųjų dar iki jo į pastato vidų įsiveržę ukronacistai siautėjo – mušė, kankino, netgi žagino kai kurias aukas…

Pagrindinė Kijevo aikštė, Nepriklausomybės aikštė, tapo saugumo pajėgų ir radikalų konfrontacijos epicentru. Masiniai protestai Kijeve prasidėjo 2013 metų lapkričio mėnesį, po to, kai Viktoras Janukovičius nesutiko pasirašyti Ukrainos ir Europos Sąjungos asociacijos susitarimą.

Riaušių aukomis tapo daugiau nei šimtas žmonių. 2014 metų vasario mėnesio pabaigoje šalyje įvyko valstybės perversmas. Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovičius Rados sprendimu buvo pašalintas iš valdžios ir buvo priverstas bėgti iš Ukrainos, po to buvo paskelbti naujo valstybės vadovo rinkimai, kuriuos “laimėjo” oligarchas Petro Porošenko. Po tų įvykių Ukrainos ekonominė padėtis pablogėjo. Praėjusį pavasarį Ukrainos prezidento rinkimus laimėjo Vladimiras Zelenskis.

SN inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!